Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

Jaka powinna być pojemna szafa ubraniowa?

Szafa na ubrania to jeden z najbardziej nieodzownych mebli, jakie powinien znaleźć się w sypialni, niezależnie od tego, czy zajmowana jest przez osoby dorosłe, czy przez dzieci. Szafy powinny być niezwykle pojemne, by mogły pomieścić nie tylko wykorzystywane na co dzień ubrania, ale również ubrania sezonowe, takie jak zimowe kurtki, szaliki, czapki, czy nawet pudełka z butami.

TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
Jesień to doskonały moment na przycinanie żywopłotu, usunięcie suchych i chorych gałęzi z drzew oraz krzewów, przekopanie warzywnego ogródka,...

Jak wybrać najbardziej funkcjonalną szafę dla swoich potrzeb?

Prócz ubrań, w szafie często przechowywane są dodatki, akcesoria, pościel, koce, ręczniki, obrusy i inne tekstylia. Pojemna szafa ubraniowa może pomieścić również obuwie sezonowe oraz okrycia wierzchnie, które nie są potrzebne w innej porze roku, dlatego często chowane są z przedpokoju do szafy. Nic więc dziwnego, że każdy szuka szafy, która spełni wszystkie najbardziej skrywane oczekiwania i potrzeby.

By szafa była w pełni funkcjonalna, warto przed zakupem dokładnie zastanowić się, co będzie w niej przechowywane i ile miejsca na to wszystko potrzebujemy. Ponadto, warto dokonać niezbędnych pomiarów, by szafa zmieściła się w sypialni, ale też by nie była zbyt mała. Pojemna szafa ubraniowa, która jednocześnie jest funkcjonalna, powinna wykorzystywać cały potencjał wolnego miejsca.

Dobra szafa powinna mieć półki rozmieszczone na różnych wysokościach oraz minimum jeden drążek na wieszaki. Ciekawie byłoby, gdyby szafa posiadała również wysuwane półki czy praktyczne organizery na bieliznę, krawaty czy biżuterię.

Szafa na ubrania - szuflady, półki, wysuwane kosze

Na rynku znajdziemy przeróżne szafy - jedne tańsze, drugie droższe, jedne mniejsze, drugie większe. Każda jednak powinna zawierać półki. Mogą one być dłuższe, krótsze, głębsze lub węższe, a także z możliwością zmiany poziomu bądź pozbawione tej możliwości. Znacznie droższym rozwiązaniem są półki wysuwane za pomocą specjalnych prowadnic.

Szuflady w szafie to doskonały sposób na przechowywanie bielizny, a także różnych mniejszych akcesoriów w postaci torebek, krawatów bądź pasków. Szuflady z wbudowanym organizerem to strzał w dziesiątkę dla kobiet, które uwielbiają mieć schludnie i elegancko poukładaną bieliznę. Dodatkowym atutem nowoczesnym szaf są wmontowane podświetlenia, która znacznie ułatwiają poszukiwania ulubionych ubrań.

Kupując dużą szafę do sypialni, warto zainteresować się dodatkiem w postaci wysuwanych koszy na ręczniki bądź komplet pościeli. Sprawdzają się fantastycznie i znacznie ułatwiają przechowywanie.

Jaki drążek oraz jakie wieszaki w szafie na ubrania są najlepsze?

Każda szafa, niezależnie od wielkości, koloru, przeznaczenia - powinna mieć minimum jeden drążek dedykowanym wieszaniu ubrań. Jest to niezbędnik, gdyż każdy z nas posiada sukienki, żakiety lub garnitury i koszule, które zazwyczaj bardzo łatwo się gniotą i nie wyglądają zbyt estetycznie po wyciągnięciu.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest drążek poprzeczny, który sprawdza się, kiedy w szafie nie znajdziemy tradycyjnego drążka. W szafie możemy wieszać różne rzeczy, w zależności od naszych preferencji. Inne jednak wieszaki przeznaczone są do przechowywania ubrań, a całkiem inne sprawdzają się podczas wieszania torebek, pasków czy krawatów. Rewelacyjnym wyborem może okazać się pantograf, czyli specjalny drążek w chwytakiem, który pomaga w ściąganiu wieszaków ubraniami, jeśli znajdują się w górnych, ciężko dostępnych partiach szafy.

Źródło: materiały prasowe

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT