Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Książka - Co dolega moim roślinom?

Czy wiesz, co robić, kiedy kwiaty zaczynają usychać, liście są podziurawione, a łodygi przebarwione? Czy potrafisz zidentyfikować szkodniki, które pojawiły się w twoim ogrodzie? Najnowszy poradnik wydawnictwa Reader’s Digest Co dolega moim roślinom? omawia problemy, na które może natknąć się każdy ogrodnik.

Dlaczego moje rośliny chorują?

Mniej więcej jedna trzecia wszystkich problemów wynika z błędów w uprawie i pielęgnacji – kiedy roślina ma za mało światła, wody lub substancji odżywczych, źle rośnie i staje się podatna na choroby. W poradniku Co dolega moim roślinom? znajdziemy bezcenne wskazówki, jak skutecznie zapobiegać i naturalnymi środkami przyspieszać rozwój roślin. Na 288 bogato ilustrowanych stronach autorzy książki zebrali również fachową wiedzę na temat diagnozowania i zwalczania chorób oraz szkodników roślin.

Rośliny, które rosną we właściwych warunkach, są odporne na choroby. Dlatego poradnik Co dolega moim roślinom? szczególną wagę przywiązuje do ich zapobiegania.

Co dolega moim roślinom?
Jak stworzyć roślinie najdogodniejsze warunki rozwoju? Jak skutecznie zapobiegać chorobom? Jak postawić trafną diagnozę i rozpocząć leczenie? Jak wspomagać wegetację roślin? Odpowiedzi na te pytania zajdziemy w najnowszym poradniku wydawnictwa Reader’s Digest – Co dolega moim roślinom?

4 rozdziały porad

Autorzy książki podpowiadają, jakie są wymagania poszczególnych gatunków oraz co powinniśmy zrobić w ogrodzie, żeby był przyjaznym miejscem, w którym rośliny mogą się rozwijać. Jeśli jednak naszym roślinom przydarzy się choroba, poradnik pomoże postawić właściwą diagnozę i podpowie, jak rozwiązać problem.

Rozdział pierwszy zawiera podstawowe wiadomości, które trzeba wziąć pod uwagę, kiedy przystępuje się do uprawiania roślin. Spośród nich szczególne znaczenie mają klimat i mikroklimat, podłoże, a także sąsiedztwo innych roślin.

W rozdziale drugim przedstawione zostały najważniejsze gatunki roślin i najczęstsze problemy z nimi związane. Warto tu zajrzeć, kiedy konkretna roślina sprawia nam kłopoty, aby znaleźć ich przyczynę. W tej części książki autorzy zawarli również wiele praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji roślin.

Rozdział trzeci poświęcony jest szkodnikom, które zostały przedstawione zgodnie z przyjętą systematyką gatunków. W pierwszej kolejności omówiono organizmy o najprostszej budowie, potem te bardziej skomplikowane.

W czwartym, ostatnim rozdziale w sposób wyczerpujący zostały opisane najważniejsze środki stosowane w ogrodnictwie – od pożytecznych stworzeń, przez środki wzmacniające odporność, także przygotowane samodzielnie, po chemiczne środki ochrony roślin. W tej części autorzy książki zamieścili nie tylko rady dotyczące chorób i szkodników, lecz także przepisy, jak wzmocnić rośliny i poprawić ich zdolności obronne.

Źródło: Reader`s Digest

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World