Logo
Logo

"Moc Ziół – zielarki i ich sekrety" | Książka Sylwii Kawalerowicz

W książce "Moc ziół – zielarki i ich sekretne przepisy" znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ziołach, informacje o tym, jak zacząć przygodę ze zbieraniem i rozpoznawaniem ziół, aż do przetwarzania i wykorzystywania ich dla zdrowia i urody. Autorka książki, Sylwia Kawalerowicz, prezentuje ciekawe postacie współczesnych zielarek, które zdradzają swoje autorskie przepisy – niektóre bardzo proste w przygotowaniu.

Zioła mają moc. Używaj ich dla zdrowia, dla ciała i na stole.

Współczesne zielarki łączą akademicką wiedzę z naukowych podręczników z rytuałami i zwyczajami dawnych specjalistek w dziedzinie zielarstwa. Odnajdują siłę w postaciach przodkiń, które wiedziały, jak korzystać z bogactwa otaczających nas roślin. Jeśli macie ochotę razem z nimi przygotowywać zdrowotne napary, nalewki i maści, zanurzyć się w parujące ziołowe kąpiele, destylować krwawnik i kręcić kremy z dzikiej marchwi – ta książka jest dla was.

Co znajdziesz w książce "Moc ziół"?

Zielarstwo to wspaniała przygoda wymagająca jednak uważności i cierpliwości. Czasami droga prowadzi was przez drzwi pobliskiego sklepu zielarskiego, innym razem wiedzie na pola i łąki.

Autorkę książki „Moc ziół" poprowadziła na dzikie Pogórze Przemyskie, w tajemnicze Góry Sowie, lasy Beskidu Sądeckiego, na polne ścieżki Kaszub i Lubelszczyzny. Przez pracownie, w których u powały suszą się pęki ziół, przez kuchnie zastawione alembikami do destylacji, małe laboratoria w których półki uginają się od słojów z suszem i maceratami.

Sylwia Kawalerowicz spotkała na swojej drodze bardzo różne kobiety, które łączy ogromna miłość i szacunek do przyrody oraz niesamowita wiedza na temat roślin i ich wpływu na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję psychiczną i fizyczną.

książka Sylwii Kawalerowicz moc ziół zielarki i ich sekretne przepisy
Moc ziół – zielarki i ich sekretne przepisy
Sylwia Kawalerowicz
Dowiedz się więcej

W książce autorka prezentuje sylwetki współczesnych zielarek oraz zdradza ich autorskie przepisy na napary, mieszanki, maści czy nalewki. Opowieściom o niezwykłych kobietach towarzyszy duża dawka praktycznej wiedzy o roślinach i ich zastosowaniu – w książce znajdziemy m.in. podzielone tematycznie zielniki opisujące działanie i zastosowanie 40 ziół oraz ponad 80 przepisów na ziołowe specyfiki.

Bohaterki książki

Swoje sekretne przepisy oraz fascynujące historie opisujące drogę prowadzącą do zielarstwa zdradzają znane polskie współczesne zielarki – Ruta Kowalska, Sara Grolewska (Sara Dobre Ziele), Aleksandra Ryzner, Anna Zajdel (Anna Czeremcha), Monika Filipiak-Bączyk oraz Aga Jarząb (Panny Dziewanny), Gosia Ruszkowska i Kaja Nowakowska (Mead Ladies), Anna Pietrusza.

Może i Ty chcesz rozpocząć swoją drogę wysłaną ziołami? Nigdy nie jest na to za późno!

Zobacz, czym zajmują się zielarki z książki "Moc ziół"

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sara Dobre Ziele (@saradobreziele)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez badylologia (@badylologia)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Munka Bączyk (@pannydziewanny)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mead Ladies: plant vibes (@meadladies)

buchmann_logo

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Buchmann – Grupa Wydawnicza Foksal
www.gwfoksal.pl

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)