Logo
Logo
Okazje

Ziemia do hortensji | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Hortensje, chociaż dość łatwe w uprawie to, aby pięknie i obficie kwitły, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Prawidłowy wybór stanowiska, odpowiednie nawadnianie i zabiegi pielęgnacyjne nic nie dadzą, jeśli nie zapewnimy roślinom właściwego podłoża. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowej ziemi do hortensji. Na co zwrócić uwagę i gdzie najlepiej ją kupić?

 

Skład i właściwości, czyli ziemia idealna do hortensji

Hortensje powinno się sadzić na podłożu kwaśnym, przepuszczalnym i bardzo żyznym, a więc bogatym w składniki pokarmowe. Często okazuje się niezbędne wzbogacenie podłoża nawozem lub kompostem oraz jej rozluźnienie, aby rośliny mogły swobodnie pobierać wodę i składniki pokarmowe.

Najprościej podczas sadzenia hortensji w ogrodzie jest dodać do miejsca, w którym ją umieszczamy odpowiedniej, gotowej ziemi hortensji, dzięki czemu zyskamy pewność, że ma ona idealny skład i pH dla rośliny.

Dlaczego najlepiej kupować ziemię do hortensji?

Ziemia dedykowana konkretnemu gatunkowi roślin ma idealnie dopasowany skład oraz proporcje poszczególnych składników do potrzep tej rośliny. W praktyce, kupując gotową ziemię w workach, zapewniamy kwiatom wszystkie składniki pokarmowe oraz właściwy odczyn i przepuszczalność, a to wpływa na pobór niezbędnych minerałów.

Dzięki odpowiednio dobranej ziemi rośliny szybko rosną i obficie kwitną, a liście i kwiaty są wspaniale wybarwione. Dodatkowo lepiej sobie radzą z niekorzystnymi czynnikami (zanieczyszczone powietrze, susza, mrozy) i są odporniejsze na patogeny chorobotwórcze oraz szkodniki.

 Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T. zdjęcie tytułowe: Tohra/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (11)
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu