Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
30
Okazje

Agrowłókniny do ochrony przed mrozem | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Wiele gatunków roślin jest wrażliwych na niskie temperatury, dlatego jeśli chcemy się cieszyć ich pięknym wyglądem trzeba pamiętać o ich okrywaniu na zimę. Możemy użyć w tym celu naturalnych materiałów jak iglaste gałęzie lub zdecydować się na agrowłókninę, która nie tylko ochroni rośliny przed mrozem, lecz także pozwali utrzymać odpowiednie naświetlenie czy przepływ powietrza.

Dowiedz się jakie agrowółkniny zimowe można wybrać, które są najlepsze, jak je używać i kiedy stosować. W poszukiwaniu najlepszych odwiedź nasz sklep online!

TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w...

Jaką agrowłókninę do ochrony przed mrozem warto wybrać?

Do okrywania roślin przeznaczona jest biała agrowłóknina. Jej właściwości sprawiają, że doskonale zabezpiecza rośliny, a także zapewnia im jak najlepsze warunki:

  • dobrze izoluje chłód,
  • odbija promienie słoneczne, dzięki czemu nie nagrzewa się tak, by pobudzić rośliny do rozwoju
  • i przepuszcza odpowiednie ilości światła i wody.

W sklepach ogrodniczych dostępne są jej dwa typy – agrowłóknina zimowa oraz wiosenna. Ta pierwsza sprawdza się do ochrony roślin przed największymi mrozami czy zimnym wiatrem. Jej grubość to 50 g/m². Z kolei jej wiosenne odpowiedniki mają grubość od 17 do 23 g/m². Stosowane są do ochrony przed nocnymi przymrozkami roślin wysiewanych wczesną wiosną.

Najlepsze agrowłókniny do ochrony przed mrozem

Agrowłóknina zimowa Megran, Sklep ZielonyOgrodekpl
Agrowłóknina biała, jesienno-zimowa
Agrowłóknina jesienno-zimowa (gramatura: 30 g/m², szerokość: 1,60 m, długość: 10 m) ochrania przed niskimi temperaturami, utratą wilgotności i wiatrem. Jest szczególnie przydatna w bezśnieżne zimy, gdy brakuje ochronnej warstwy śniegu.
Przejdź do sklepu online
Agrowłóknina zimowa Megran Horti-Line, Sklep ZielonyOgrodekpl
Agrowłóknina zimowa Horti-Line
Agrowłóknina zimowa to produkt posiadający porowatą strukturę, która gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Nie zaburza ona przebiegu zimowej wegetacji roślin. W ofercie można znaleźć wersje o różnej wielkości.
Przejdź do sklepu online
Parawan ochronny dla roślin, Sklep ZielonyOgrodekpl
Parawan ochronny dla roślin
Parawan został wykonany z wytrzymałego materiału, listewek ułatwiających rozstawienie oraz umieszczenie go w ziemi oraz rzepy, aby szczelnie zabezpieczyć ochranianą roślinę. Rozmiar: 1,04 x 3,60 m.
Przejdź do sklepu online

Jak stosować białą agrowłókninę do ochrony przed mrozem?

Agrowłóknina nie ma ani prawej, ani lewej strony, dlatego nie musimy się przejmować, czy odpowiednio ją zakładamy. Ważne jest, by dokładnie otuliła roślinę i została dobrze przymocowana. W przypadku drzewek możemy przewiązać ją sznurkiem, natomiast przy okrywaniu krzewów czy bylin sprawdzi się obsypanie jej u podstawy ziemią lub przymocowanie specjalnymi plastikowymi szpilkami do agrowłókniny.

Kiedy zakładać i zdejmować agrowłókninę do ochrony przed mrozem?

Osłony przed niskimi temperaturami nie należy stosować z wyprzedzeniem, ponieważ podniesie ona temperaturę wokół roślin i zakłóci ich przejście w stan spoczynku. Dlatego agrowłókniną należy otulić je dopiero po wystąpieniu kilkudniowych przymrozków.

Również ze zdejmowaniem osłony nie należy się śpieszyć. Zwłaszcza w przypadku najwrażliwszych gatunków warto zaczekać do ustania nocnych przymrozków. Do tego czasu można w ciągu dnia poluzować materiał lub nawet lekko odsłonić roślinę, by stopniowo przyzwyczajała się do warunków na zewnątrz.

 

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: telev/Depositphotos ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT