Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
25
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Letnie inspiracje: ogród cebulowy pełen kolorów

Zobacz galerię inspirujących zdjęć letnich i jesiennych roślin cebulowych. Zainspiruj się i zaplanuj własne rabaty pełne barw i kształtów!

 

Ukochane mieczyki, dalie i lilie. Rzadziej spotykane, tęczowe frezje, krokosmie i kanny. Lato potrafi rozpieszczać kolorami, a rośliny cebulowe to właśnie te gatunki, które mają ich niezmiernie wiele!

Warto nastawić się na trochę więcej pracy, zaplanować rabaty, wybrać kwiaty i stworzyć najpiękniejszy ogród cebulowy w swojej okolicy, aby na okres wakacyjny i nie tylko mieć własny mały raj na ziemi. Obejrzyjcie nasze inspiracje!

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Systematycznie sprawdzamy nasze rośliny na obecność chorób – przede wszystkim chorób grzybowych. Usuwamy porażone gałęzie i utylizujmy je zaraz po wycięciu.
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Na balkonie i tarasie w puste miejsca dosadzamy rośliny sezonowe, kwitnące jesienią, np. chryzantemy, wrzosy i jesienne wrzośce.
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Systematycznie zbieramy warzywa ciepłolubne, do których należą np. dynia, ogórki, papryka czy pomidory.
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 38, Sentencja nr:1
Tydzień 38, Sentencja nr:1
W połowie września możemy rozpocząć sadzenie roślin cebulowych (wybierajmy cebule duże i zdrowe). Głębokość sadzenia powinna być równa 2-3-krotnej wysokości cebul (na glebie piaszczystej cebule sadzimy nieco głębiej). Miejsce sadzenia cebul warto okryć na zimę korą lub słomianymi matami.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT