Logo
Logo

Zaplanuj letnie rabaty i posadź cebulki kwiatowe wiosną!

Teraz, gdy tak wiele osób pracuje z domu, albo po prostu musi w nim zostać, mamy doskonałą okazję, żeby zająć się ogrodem. Robiąc to teraz, będziemy mogli później cieszyć się pięknymi kwiatami i roślinami.

Czy masz poczucie, że Twoje życie nieustannie biegnie do przodu? Codzienny zalew informacji może być czasem przytłaczający. Jednocześnie nie możemy bez niego żyć. Jak rozwiązać ten dylemat? Jednym ze sposobów jest otoczenie się roślinami. Przyroda ma bowiem na nas zbawienny wpływ i pomaga łagodzić stres. Czas więc posadzić letnie kwiaty cebulowe. Ich proces wzrostu, delikatne kolory i kojące kształty dają poczucie spokoju.

Towarzystwo roślin łagodzi stres i poprawia nasze samopoczucie. Posadzenie letnich kwiatów cebulowych to doskonały sposób, żeby stworzyć dla siebie zakątek do relaksu i obcowania z przyrodą.

Nie zwlekaj! Zaplanuj rabatę, a swoje cebule kwiatów letnich możesz przecież kupić nie wychodząc z domu!

Jak sadzić cebulki?

Oderwij się od codziennej rutyny w trakcie pobytu w domu i posadź cebulki, które zakwitną latem. Możesz to zrobić zarówno na rabatce, jak i w doniczkach.

Włóż cebulki do ziemi na głębokości stanowiącej dwukrotność ich wysokości. Wyjątek stanowią begonie i dalie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią. Posadź cebulki teraz, a już niedługo ujrzysz w swoim ogrodzie zachwycające dalie, lilie, kalie i mieczyki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat cebulek kwiatowych? Sprawdź, mamy dla Ciebie ponad 200 artykułów!

Okres sadzenia letnich cebulek zaczyna się, gdy nie ma już ryzyka przymrozków. Wtedy czas zabrać się do pracy! Sadząc cebulki, możesz zacząć sobie wyobrażać, jak pięknie rozkwitną latem. Bez względu na to, jakie letnie cebulki wybierzesz, możesz liczyć na mnóstwo kwiatów i kolorów. Większość cebulek kwitnie obficie aż do późnego lata. Co więcej, każdy kwiat ma swój niepowtarzalny wygląd: od eleganckich mieczyków po dzikie i bujne dalie.

Wprowadź do swojego ogrodu odrobinę rozmaitości dzięki daliom, mieczykom i innym kolorowym kwiatom cebulowym, które kwitną latem. Za kilka miesięcy będziesz cieszyć oczy ich intensywnymi kolorami.

Kwitnące latem rośliny cebulowe zmienią Twój ogród, patio lub balkon nie do poznania. Sprawią, że będziesz mieć własny, prawdziwy raj pełen kolorowych kwiatów!

Tekst i zdjęcie tytułowe: źródło – iBulb

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Twoja strona ogrodu