Logo
Logo

Piwne pułapki na ślimaki

Pytanie czytelnika: Słyszałem, że ślimaki lubią piwo i można je nim zwabić do pułapek. Czy to prawda? Nie chciałbym niepotrzebnie marnować piwa!

Pułapki z piwa są tanią i dość skuteczną metodą na walkę z plagą ślimaków w naszym ogrodzie. Powinny być zastawione w pobliżu ulubionych roślin narażonych na atak szkodników, ale tak, abyśmy przez przypadek w nie nie weszli.

Warto też pamiętać, że mogą one ściągnąć do siebie ślimaki nie tylko z naszego podwórka! Dlatego piwne pułapki warto zakopywać w ciągu dnia, gdy ślimaki są najmniej aktywne i na dodatkowe jedzenie skuszą się jedynie te, które są najbliżej pułapki. (Chodzi o to, by najedzone ślimaki z sąsiedztwa nie miały już "potrzeby ani chęci" na dalekie wędrówki w poszukiwaniu jedzenia).

Pułapka z piwem na ślimaki: wykonanie krok po kroku

  1. Wkop w ziemię pojemniki małej albo średniej wielkości w taki sposób, aby wystawały na około 1 cm ponad poziom gruntu.

  2. Nalej do nich trochę piwa – wystarczy naprawdę niewielka jego ilość (chodzi o wydzielany przez nie zapach).

  3. Można przykryć pojemnik luźno pokrywką, aby np. padający deszcz nie rozcieńczał piwa.

  4. Ślimaki bardzo lubią piwo – zwabione, łatwo wpadają do środka.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: NadineDoerle/Pixabay

Komentarze

Dodaj komentarz

Gość Marcelina

05-06-2020 06:56

To prawda piwo zwabia ślimaki, udało mi się ich pozbyć, bo już zaatakowały podwórko. Jeszcze dodatkowo miałam spory kłopot z kotami, które chodziły mi po ogrodzie i niszczył kwiaty. W tym przypadku woreczki kunagone z różnymi mieszankami psiej sierści spisały się na medal i ...

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Twoja strona ogrodu