Logo
Logo

Hołd dla natury | To będzie modne w ogrodach w 2023 roku!

Postępująca zmiana klimatu sprawia, że coraz bardziej uświadamiamy sobie znaczenie natury w naszym życiu. Każdego roku coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że musimy zacząć działać już teraz, jeśli chcemy uratować naszą planetę i siebie samych. Taka świadomość może wywoływać w nas strach, ale zarazem motywować nas do działania. Jednym z przejawów walki ze zmianą klimatu jest rosnąca popularność dzikich ogrodów.

Co będzie modne w ogrodach w 2023 roku?

Przyroda staje się coraz bardziej nieskrępowana, a nasze ogrody coraz bardziej dzikie. Takie działania sprzyjają różnorodności biologicznej dzięki zastosowaniu zróżnicowanych roślin o różnych odmianach zamiast monokultur. Z ogrodów znikają też płyty oraz inne utwardzane powierzchnie, a jeśli decydujemy się na ich stosowanie, wykorzystujemy raczej rozwiązania przenikające nasz świat roślin.

Minęły już czasy, gdy posiadanie małego ogródka lub balkonu było wymówką, by nie sadzić ani nie siać żadnych roślin. Dziś otaczamy się naturą nawet jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią. Niezależnie od dostępnej przestrzeni mieszkańcy tworzą żywe i zielone ogrody pełne zróżnicowanych roślin. To samo dotyczy balkonów – doniczki i uprawy pionowe doskonale sprawdzają się nawet w takich przestrzeniach. Natura jest wszędzie.

Kolory Ziemi 

Kluczowe znaczenie mają naturalne, zrównoważone kolory, między innymi odcienie brązu i zieleni. Bez naruszania naturalnego charakteru można dodać subtelne biele, blade fiolety i delikatne czerwienie. Kwiaty i rośliny można wykorzystać do dekoracji na naprawdę fantazyjne i naturalne sposoby. Coraz rzadziej widzimy rośliny stojące pionowo w pięknych donicach – dziś kluczem jest symbioza między różnymi elementami przyrody.

Kwiaty cebulowe 

Cebulki kwiatowe odgrywają ważną rolę w budowaniu atmosfery dzikiego ogrodu. Tulipany, żonkile, hiacynty i szafirki zwiększają objętość zieleni. Warto postawić na odmiany botaniczne, takie jak tulipany botaniczne, żonkile i hiacyntowce zwyczajne, a następnie skomponować z nich ogrodowy poemat, w którym cebulki będą dopasowane formą lub kompozycją do pozostałych roślin.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat cebulek kwiatowych? Wejdź na stronę www.cebulkikwiatowe.info

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe iBulb 

Autor
Hołd dla natury | To będzie modne w ogrodach w 2023 roku!
Hołd dla natury | To będzie modne w ogrodach w 2023 roku!
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Twoja strona ogrodu