Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
24
Okazje

FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!

Coraz częściej decydujemy się na robienie swoich kwietników, ponieważ własnoręcznie wykonany, unikatowy kwietnik, którym zachwycają się nasi goście to wielka satysfakcja! Nie dziwi więc, że pomysłów i sposobów na wykonanie tych ogrodowych konstrukcji jest co nie miara!

Obejrzyj film i natchnij się na zrobienie własnego, nietuzinkowego kwietnika z... Pustaków!

 

Pustaki to specjalne wyroby w formie bloczków, z których buduje się domy. Każdy z nas, przechodząc koło placu budowy na pewno widział takie bądź inne rodzaje tych sprytnych "cegieł".

Gdy jednak użyjemy trochę wyobraźni okaże się, że pustaki mogą zbudować znacznie więcej niż tylko ściany budynków! Te ceramiczne lub betonowe "klocki" z powodzeniem mogą posłużyć jako element kwietnika! Wystarczy odpowiednie ułożenie, trochę włókniny ogrodowej, dobra ziemia i kwiaty, kwiaty, i jeszcze raz kwiaty! Piękne petunie, pelargoniewerbeny, kalibrachoa, gerbery, lantany czy też euryopsy. Co więcej – taka przydomowa konstrukcja może być też doskonałym ogródkiem ziołowym! Pomysłów naprawdę nie ma końca!

Budujemy ogródek – kwietnik z pustaków

 
Tekst: Katarzyna Jeziorska, zdjęcie tytułowe: Proveb Winners/Youtube

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu