Logo
Logo
24
Okazje

FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!

Coraz częściej decydujemy się na robienie swoich kwietników, ponieważ własnoręcznie wykonany, unikatowy kwietnik, którym zachwycają się nasi goście to wielka satysfakcja! Nie dziwi więc, że pomysłów i sposobów na wykonanie tych ogrodowych konstrukcji jest co nie miara!

Obejrzyj film i natchnij się na zrobienie własnego, nietuzinkowego kwietnika z... Pustaków!

 

Pustaki to specjalne wyroby w formie bloczków, z których buduje się domy. Każdy z nas, przechodząc koło placu budowy na pewno widział takie bądź inne rodzaje tych sprytnych "cegieł".

Gdy jednak użyjemy trochę wyobraźni okaże się, że pustaki mogą zbudować znacznie więcej niż tylko ściany budynków! Te ceramiczne lub betonowe "klocki" z powodzeniem mogą posłużyć jako element kwietnika! Wystarczy odpowiednie ułożenie, trochę włókniny ogrodowej, dobra ziemia i kwiaty, kwiaty, i jeszcze raz kwiaty! Piękne petunie, pelargoniewerbeny, kalibrachoa, gerbery, lantany czy też euryopsy. Co więcej – taka przydomowa konstrukcja może być też doskonałym ogródkiem ziołowym! Pomysłów naprawdę nie ma końca!

Budujemy ogródek – kwietnik z pustaków

 
Tekst: Katarzyna Jeziorska, zdjęcie tytułowe: Proveb Winners/Youtube

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!