Logo
Logo
23
Do góry

FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!

Coraz częściej decydujemy się na robienie swoich kwietników, ponieważ własnoręcznie wykonany, unikatowy kwietnik, którym zachwycają się nasi goście to wielka satysfakcja! Nie dziwi więc, że pomysłów i sposobów na wykonanie tych ogrodowych konstrukcji jest co nie miara!

Obejrzyj film i natchnij się na zrobienie własnego, nietuzinkowego kwietnika z... Pustaków!

Pustaki to specjalne wyroby w formie bloczków, z których buduje się domy. Każdy z nas, przechodząc koło placu budowy na pewno widział takie bądź inne rodzaje tych sprytnych "cegieł".

Gdy jednak użyjemy trochę wyobraźni okaże się, że pustaki mogą zbudować znacznie więcej niż tylko ściany budynków! Te ceramiczne lub betonowe "klocki" z powodzeniem mogą posłużyć jako element kwietnika! Wystarczy odpowiednie ułożenie, trochę włókniny ogrodowej, dobra ziemia i kwiaty, kwiaty, i jeszcze raz kwiaty! Piękne petunie, pelargoniewerbeny, kalibrachoa, gerbery, lantany czy też euryopsy. Co więcej – taka przydomowa konstrukcja może być też doskonałym ogródkiem ziołowym! Pomysłów naprawdę nie ma końca!

Budujemy ogródek – kwietnik z pustaków

 
Tekst: Katarzyna Jeziorska, zdjęcie tytułowe: Proveb Winners/Youtube


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (4)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu