Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
9
Do góry

Kwietnik w butelce – warsztaty dla dzieci

Upcykling to ważna idea którą warto propagować. Upcykling stosujemy wtedy, gdy dbamy o środowisko i oszczędzamy pieniądze tworząc wiosenny kwietnik w butelce, w której kupiliśmy wodę. W większości gospodarstw domowych takie opakowania są wykorzystywane tylko raz. Po przyniesieniu ze sklepu i opróżnieniu, butelka najczęściej jest wyrzucana. My dajemy jej kolejne życie!

Pokazujemy naszym Pociechom, że warto chronić przyrodę i warto oszczędzać uruchamiając pomysłowość, bo wtedy powstają rzeczy piękne i pożyteczne, a koniec pracy wieńczą duma i satysfakcja. Wspólnie zakładamy wiosenne, wiszące ogródki!

"Krecik w ogrodzie" to ogrodniczo-plastyczne warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin. Program warsztatów obejmuje całoroczny cykl zajęć, tak by cieszyć się przyrodą i jej darami przez cztery pory roku.

Jak zrobić wiszący kwietnik w butelce?

Ozdóbmy obcięte butelki koronką i wstążkami oraz zaopatrzymy w upleciony ręcznie uchwyt. W obciętej butelce zasadźmy stokrotki, bratki, niezapominajki, narcyzy, ale… wcześniej je pooglądajmy! Zacznijmy naszą pracę od obserwacji i doświadczania. Razem z dziećmi wnikliwie przyglądamy się sadzonym roślinom i sprawdzamy, czym się różnią i w czym są podobne. Zanurzamy palce w ziemi, wspólnie przyglądamy się, jaka jest i opowiadamy dzieciom o tym, jak bardzo jest cenna.

Gdy w donicy będziemy mieć odpowiednią ilość podłoża z kwiatów stworzymy kompozycję, a donicę pięknie ozdabiamy. Podlejemy nasz mały ogródek. I na koniec… cieszymy się jego urodą przez wiele, wiele dni!

Wraz z Krecikiem do nauki i zabawy zaprasza Alena Antosz-Firek - ogrodnik, projektant ogrodów, plastyk i nauczyciel waldorfski.

Więcej informacji na temat warsztatów dla dzieci znajdziesz na stronie:
krecikwogrodzie.pl
facebook.com/krecikwogrodzie/

 2019-05-07

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu