Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
9
Do góry

Kwietnik w butelce – warsztaty dla dzieci

Upcykling to ważna idea którą warto propagować. Upcykling stosujemy wtedy, gdy dbamy o środowisko i oszczędzamy pieniądze tworząc wiosenny kwietnik w butelce, w której kupiliśmy wodę. W większości gospodarstw domowych takie opakowania są wykorzystywane tylko raz. Po przyniesieniu ze sklepu i opróżnieniu, butelka najczęściej jest wyrzucana. My dajemy jej kolejne życie!

Pokazujemy naszym Pociechom, że warto chronić przyrodę i warto oszczędzać uruchamiając pomysłowość, bo wtedy powstają rzeczy piękne i pożyteczne, a koniec pracy wieńczą duma i satysfakcja. Wspólnie zakładamy wiosenne, wiszące ogródki!

"Krecik w ogrodzie" to ogrodniczo-plastyczne warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin. Program warsztatów obejmuje całoroczny cykl zajęć, tak by cieszyć się przyrodą i jej darami przez cztery pory roku.

Jak zrobić wiszący kwietnik w butelce?

Ozdóbmy obcięte butelki koronką i wstążkami oraz zaopatrzymy w upleciony ręcznie uchwyt. W obciętej butelce zasadźmy stokrotki, bratki, niezapominajki, narcyzy, ale… wcześniej je pooglądajmy! Zacznijmy naszą pracę od obserwacji i doświadczania. Razem z dziećmi wnikliwie przyglądamy się sadzonym roślinom i sprawdzamy, czym się różnią i w czym są podobne. Zanurzamy palce w ziemi, wspólnie przyglądamy się, jaka jest i opowiadamy dzieciom o tym, jak bardzo jest cenna.

Gdy w donicy będziemy mieć odpowiednią ilość podłoża z kwiatów stworzymy kompozycję, a donicę pięknie ozdabiamy. Podlejemy nasz mały ogródek. I na koniec… cieszymy się jego urodą przez wiele, wiele dni!

Wraz z Krecikiem do nauki i zabawy zaprasza Alena Antosz-Firek - ogrodnik, projektant ogrodów, plastyk i nauczyciel waldorfski.

Więcej informacji na temat warsztatów dla dzieci znajdziesz na stronie:
krecikwogrodzie.pl
facebook.com/krecikwogrodzie/

 2019-05-07


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu