Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
9
Do góry

Kwietnik w butelce – warsztaty dla dzieci

Upcykling to ważna idea którą warto propagować. Upcykling stosujemy wtedy, gdy dbamy o środowisko i oszczędzamy pieniądze tworząc wiosenny kwietnik w butelce, w której kupiliśmy wodę. W większości gospodarstw domowych takie opakowania są wykorzystywane tylko raz. Po przyniesieniu ze sklepu i opróżnieniu, butelka najczęściej jest wyrzucana. My dajemy jej kolejne życie!

Pokazujemy naszym Pociechom, że warto chronić przyrodę i warto oszczędzać uruchamiając pomysłowość, bo wtedy powstają rzeczy piękne i pożyteczne, a koniec pracy wieńczą duma i satysfakcja. Wspólnie zakładamy wiosenne, wiszące ogródki!

"Krecik w ogrodzie" to ogrodniczo-plastyczne warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin. Program warsztatów obejmuje całoroczny cykl zajęć, tak by cieszyć się przyrodą i jej darami przez cztery pory roku.

Jak zrobić wiszący kwietnik w butelce?

Ozdóbmy obcięte butelki koronką i wstążkami oraz zaopatrzymy w upleciony ręcznie uchwyt. W obciętej butelce zasadźmy stokrotki, bratki, niezapominajki, narcyzy, ale… wcześniej je pooglądajmy! Zacznijmy naszą pracę od obserwacji i doświadczania. Razem z dziećmi wnikliwie przyglądamy się sadzonym roślinom i sprawdzamy, czym się różnią i w czym są podobne. Zanurzamy palce w ziemi, wspólnie przyglądamy się, jaka jest i opowiadamy dzieciom o tym, jak bardzo jest cenna.

Gdy w donicy będziemy mieć odpowiednią ilość podłoża z kwiatów stworzymy kompozycję, a donicę pięknie ozdabiamy. Podlejemy nasz mały ogródek. I na koniec… cieszymy się jego urodą przez wiele, wiele dni!

Wraz z Krecikiem do nauki i zabawy zaprasza Alena Antosz-Firek - ogrodnik, projektant ogrodów, plastyk i nauczyciel waldorfski.

Więcej informacji na temat warsztatów dla dzieci znajdziesz na stronie:
krecikwogrodzie.pl
facebook.com/krecikwogrodzie/

 2019-05-07


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu