Logo
Patron serwisu
Ochrona drewna na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo

FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!

Coraz częściej decydujemy się na robienie swoich kwietników, ponieważ własnoręcznie wykonany, unikatowy kwietnik, którym zachwycają się nasi goście to wielka satysfakcja! Nie dziwi więc, że pomysłów i sposobów na wykonanie tych ogrodowych konstrukcji jest co nie miara!

Obejrzyj film i natchnij się na zrobienie własnego, nietuzinkowego kwietnika z... Pustaków!

Pustaki to specjalne wyroby w formie bloczków, z których buduje się domy. Każdy z nas, przechodząc koło placu budowy na pewno widział takie bądź inne rodzaje tych sprytnych "cegieł".

Gdy jednak użyjemy trochę wyobraźni okaże się, że pustaki mogą zbudować znacznie więcej niż tylko ściany budynków! Te ceramiczne lub betonowe "klocki" z powodzeniem mogą posłużyć jako element kwietnika! Wystarczy odpowiednie ułożenie, trochę włókniny ogrodowej, dobra ziemia i kwiaty, kwiaty, i jeszcze raz kwiaty! Piękne petunie, pelargoniewerbeny, kalibrachoa, gerbery, lantany czy też euryopsy. Co więcej – taka przydomowa konstrukcja może być też doskonałym ogródkiem ziołowym! Pomysłów naprawdę nie ma końca!

Budujemy ogródek – kwietnik z pustaków

 
Tekst: Katarzyna Jeziorska, zdjęcie tytułowe: Proveb Winners/Youtube

Autor
FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!
FILM: Ogródek z pustaków – zrób to sam!
Katarzyna Jeziorska

Z wykształcenia i zamiłowania ogrodniczka. Przy kawie, yerba macie czy wszelakiej herbacie chętnie rozmawia o roślinach oraz dzieli się swoimi ogrodniczymi doświadczeniami. Uwielbia pagórkowate ogrody i kuchnię pełną "zielonej alchemii". Istnieje sporo dowodów na to, że ktoś z jej przodków był hobbitem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl