Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
36
Okazje

Wysiewanie nasion pomidorów: krok po kroku

Pytanie czytelnika: Przymierzam się do uprawy własnych warzyw. Rozpocznę od pomidorów, bo to moje ulubione. Na początku marca planuję wysiać nasiona. Jak się do tego zabrać?

 

Pomidory z własnej uprawy nie mają sobie równych, a najlepszy miesiąc na wysiew to marzec. W odpowiednich warunkach siewki będą miały dużo czasu na spokojny wzrost, a po 15 maja, gdy zostaną wyniesione do ogrodu (lub szklarni) będą mogły zakwitnąć, zostać zapylone przez owady i wydać smaczne owoce.

Krok po kroku

  1. Wysiewaj nasiona na rozsadę, na ciepłych, nasłonecznionych parapetach lub w szklarni, a powinny skiełkować w przeciągu 2 tygodni.

  2. Kiedy siewki będą miały około 3 cm wysokości, przesadź je w nieco większe doniczki z wilgotnym podłożem uniwersalnym.

  3. Odstaw je z powrotem na parapet lub do szklarni, bez przykrycia, i przesadzaj je w coraz większe doniczki do uprawy warzyw w miarę ich wzrostu.

  4. Posadź je w miejscu docelowym w drugiej połowie maja (po wiosennych przymrozkach).

  5. Wybierz słoneczne, osłonięte stanowisko na zewnątrz lub trzymaj nadal w szklarni posadzone w worku uprawowym, donicy lub na grządce.

  6. Jak tylko pojawią się kwiaty, co 2 tygodnie stosuj nawóz i dbaj o to, by rośliny zawsze były podlane.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Manon25s, Jakob Strauß/Pixabay

Dowiedz się więcejPowiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (13)

Komentarze


Twoja strona ogrodu