Logo
Logo
27
Okazje

Nawozy do pomidorów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Pomidory to warzywa chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach. Są smaczne, a duża zawartość witamin i minerałów, doskonale uzupełniają zapotrzebowanie organizmu, na niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania składniki odżywcze. Podczas ich uprawy bardzo ważne jest przestrzeganie pewnych wytycznych. Odpowiednie stanowisko, podłoże oraz nawóz, odgrywa tu bardzo ważną role, dlatego przed warto wzbogacić glebę, o cenne składniki odżywcze, które sprawią, że zbiór będzie większy a warzywa, będą nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze. Liczna oferta nawozów, umożliwia dobranie odpowiedniego preparatu, dostosowanego do upodobań każdego ogrodnika.

 

Dlaczego warto stosować nawozy do pomidorów?

  • Pomidory nawożone, mają więcej kwiatów, co przekłada się na ilość, oraz jakość owoców.
  • Krzewy pomidorów, są mniej narażone na choroby, zwłaszcza grzybicze, a gleba, wzbogacona jest o cenne składniki odżywcze, przez co owoce, są soczyste, jędrne i zawierają cenne witaminy.

Nawożenie pomidorów, nie powinno odbyć się wcześniej, jak w 3 tygodniu po posadzeniu rośliny, oraz później, niż w 5 tygodniu. Zachowując te terminy mamy pewność, że roślina zostanie wzbogacona o cenne składniki odżywcze, zaś nawóz, nie wpłynie na smak i zapach owoców. Jest to zatem bezpieczna i skuteczna metoda nawożenia. Podczas wyboru nawozu, warto skupić się na tych naturalnych, które nie są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Nawozy te, dostępne są w wygodnych, oraz poręcznych opakowaniach, które wystarczą na długi czas.

Jakie nawozy do pomidorów warto stosować?

W bogatej ofercie, znajdują się nawozy w postaci granulatu, proszku i płynne. W zależności od potrzeby, można zdecydować się na nawóz naturalny, mineralny oraz taki, który skutecznie odchwaści glebę, nie narażając pomidorów na szkodliwe działanie.

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi, smacznymi i soczystymi pomidorami z własnej uprawy, sięgnij po specjalnie przygotowany nawóz, dzięki któremu, uprawa warzyw będzie jeszcze bardziej owocna i przyjemna, a zebrane owoce, będą prawdziwą bombą witaminową i smakową.

Nawóz do pomidorów i ogórków Target. Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz do pomidorów i ogórków z mikroelementami – 1 kg | Target
Nawóz granulowany do pomidorów z mikroskładnikami, jest nawozem WE typu NPK, zawierającym podstawowe składniki pokarmowe oraz mikroskładniki. Zapewnia obfite owocowanie i wyższą odporność roślin.
KUP ONLINE
Nawóz Ekologiczny Do Pomidorów, Ogórków i Ziół
Nawóz Ekologiczny Do Pomidorów, Ogórków i Ziół – 1 l | Target Natural
Płynny nawóz ekologiczny do pomidorów, ogórków i ziół to całkowicie organiczny produkt polecany przy ekologicznej uprawie warzyw. Substancje organiczne w nim zawarte są wyłącznie pochodzenia roślinnego, pozyskiwane są z produkcji żywności oraz paszy.
KUP ONLINE
Biohumus Max ekologiczny biohumus, Sklep ZielonyOgrodek pl
Biohumus Max – ekologiczny biohumus uzyskiwany z hodowli dżdżownic – 1 l | Target
Biohumus Max (Humvit-Eco) - to naturalny, organiczny środek poprawiający właściwości podłoży. Powstał na bazie biohumusu, przeznaczony do zasilania roślin ozdobnych, domowych, trawnika i warzyw.
KUP ONLINE
Nawóz ekologiczny do warzyw Target Natural, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz ekologiczny do warzyw – 1 kg | Target
Wieloskładnikowy organiczny nawóz przeznaczony do ekologicznej uprawy warzyw. Substancje organiczne zawarte w nawozie, stanowią źródło energii dla drobnoustrojów glebowych, które przekształcają je w próchnice.
KUP ONLINE
Odżywka do ziół i warzyw Vege Energy – 35 ml | Target
Preparat przeznaczony do zasilania ziół i warzyw. Pojedyncza ampułka zaopatruje rośliny w niezbędne substancje odżywcze przez okres aż do 4 tygodni. Specjalnie opracowany skład zapewnia roślinom prawidłowy rozwój oraz poprawia ich witalność i kondycję.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Couleur/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu