Logo
Logo
74
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Jak wyhodować zdrowe pomidory? Naturalnie! | Stosuj nawożenie organiczne i zbierz obfite plony

Organiczne pomidory z własnego ogrodu smakują najlepiej. Jeśli chcesz wyhodować je samodzielnie, musisz odpowiednio o nie dbać... i nawozić organicznie od sadzenia do zbiorów. Wybierz nawozy organiczne Plantella, by odżywić glebę i zapewnić sobie obfite i zdrowe plony pysznych pomidorów!

Jak i czym nawozić pomidory? Wybierz nawozy organiczne!

Pomidory to rośliny, które mają jedne z najwyższych wymagań nawozowych spośród wszystkich warzyw uprawianych w ogrodzie warzywnym. Dla odpowiedniego wzrostu, rozwoju i produkcji licznych i pysznych owoców potrzebują dużej ilości składników pokarmowych. Aby je im dostarczyć, należy stosować odpowiednie nawożenie.

W tym celu warto wybierać wysokiej jakości nawozy organiczne, które działają kompleksowo na glebę – dostarczają pierwiastków niezbędnych dla roślin, poprawiają jej żyzność i właściwości fizyko-chemiczne i biologiczne. Są przy tym wyjątkowo bezpieczne w stosowaniu i nie powodują ryzyka przenawożenia gleby.

Organiczne nawożenie pomidorów podczas sadzenia

Odpowiednio zbilansowane nawożenie zapewniające wszystkie składniki odżywcze ma szczególne znaczenie już od pierwszych dni uprawy pomidorów. Od razu po posadzeniu młode rośliny potrzebują do wzrostu dużej ilości składników pokarmowych – w szczególności azotu (N) oraz potasu (K).

Azot jest kluczowym pierwiastkiem budującym komórki, ponieważ dzięki niemu roślina wytwarza białka. Natomiast potas jest odpowiedzialny za odpowiedni wzrost w początkowym okresie wzrostu rośliny, ponieważ odgrywa istotną rolę we wzroście systemu korzeniowego oraz wpływa pozytywnie na sztywność pędów. Jeśli nie dostarczymy odpowiedniej ilości potasu, sadzonka pomidora będzie nadmiernie wyciągnięta i słaba. Najważniejszą i najbardziej widoczną rolą potasu jest tworzenie owoców, czyli smacznych pomidorów, poprawianie ich jakości oraz liczby. Wystarczająca ilość potasu oznacza również wyższą zawartość cukrów złożonych, witamin oraz składników odżywczych.

Podczas sadzenia pomidorów stosujemy granulowany naturalny nawóz Bio Plantella Nutrivit do pomidorów, który zawiera dużą ilość naturalnego potasu.

Nawóz organiczny Bio Plantella Nutrivit do pomidorów


Nawóz organiczny
Bio Plantella Nutrivit do pomidorów

W 100% organiczny nawóz z potasem pochodzącym z naturalnych źródeł i innymi substancjami odżywczymi do pomidorów i innych warzyw owocowych.
 
 • W 100% naturalny nawóz do produkcji ekologicznej.
 • Zawiera dodatkowy potas dla smaczniejszych pomidorów, papryki, bakłażanów... oraz wyższej zawartości witamin i przeciwutleniaczy.
 • Stymuluje rozwój korzeni oraz zdrowy wzrost rośliny.
 • Duża zawartość materii organicznej wzbogaca ziemię i odżywia roślinę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Organiczne nawożenie pomidorów w sezonie

Nawożenie odgrywa ważną rolę w odpowiedniej jakości i wielkości plonu, ponieważ pomidory zbieramy przez bardzo długi okres, od lata aż do późnej jesieni. Najlepszym wyborem jest stosowanie płynnego nawozu stworzonego na bazie alg morskich z dodatkiem potasu. Algi morskie wpływają pozytywnie na żyzność gleby i stymulują biologicznie roślinę, aby rosła silniejsza i była mniej podatna na zewnętrzne czynniki stresowe – szkodniki oraz choroby.

Łatwość użycia to istotna zaleta płynnej formy nawozu, który może być stosowany do podlewania lub oprysku. Najlepszy efekt dający najwyższy plon osiąga się nawożąc poprzez podlewanie systemu korzeniowego oraz opryskiwania liści. W ten sposób roślina pobiera składniki odżywcze na dwa sposoby – z gleby (przez korzenie) oraz poprzez część nadziemną (poprzez liście). Gdy roślina osiągnie pełne rozmiary, regularnie kwitnąc i dając owoce, istotne jest nawożenie jej raz w tygodniu.

Do nawożenia pomidorów w sezonie stosujemy płynny nawóz organiczny Bio Plantella Organic do pomidorów stworzony na bazie alg morskich z dodatkiem potasu.

Nawóz organiczny Bio Plantella Organic Fertilizer do pomidorów


Nawóz organiczny

Bio Plantella Organic Fertilizer do pomidorów

Wysokiej jakości płynny nawóz do nawożenia pomidorów i innych odmian warzyw owocujących.

 • 100% organicznych składników.
 • Płynne ekstrakty z alg morskich zapewniają doskonały rozwój rośliny.
 • optymalna kompozycja składników odżywczych dla zdrowego i silnego systemu korzeniowego, doskonałego wzrostu oraz kwitnienia.
 • Dodatek naturalnego potasu dla zdrowych i soczystych owoców.
 • Łatwe dozowanie przy użyciu zakrętki z miarką.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Dlaczego pomidory trzeba nawozić wapniem?

Wielu ogrodników uprawiających pomidory w ogrodzie spotyka się z problemem gnijących owoców. Powodem tego zjawiska jest niedobór wapnia w glebie, który nie może być dostarczony do owoców. Aby szybko i skutecznie odżywić pomidory wapniem, trzeba zastosować Bio Plantella Calcium do pomidorów Najbardziej niezawodną metodą jest regularne nawożenie dolistne (opryskiwanie liści). Rozpoczynamy je przy pierwszym kwitnieniu.

Nawóz stosujemy w stężeniu 40 ml / 10 l wody od pierwszego kwitnienia i kontynuujemy nawożenie co 7-10 dni aż do zbiorów owoców, co najmniej 3 razy w sezonie. Należy zachować ostrożność, by nie zastosować nawozu w czasie upały, gdy temperatura wynosi ponad 25°C. Aby uniknąć "sparzenia" rośliny, pomidory należy opryskiwać późnym wieczorem lub bardzo wcześnie rano, gdy temperatura powietrza jest niższa.

Aby uniknąć gnicia pomidorów stosujemy opryskiwanie nawozem dolistnym Bio Plantella Calcium do pomidorów, który zawiera wapń.

Nawóz organiczny Bio Plantella Calcium do pomidorów


Nawóz organiczny

Bio Plantella Calcium do pomidorów

Organiczny nawóz wapniowy stosowany do zapobiegania i leczenia chorób fizjologicznych pomidorów i innych warzyw.

 • Organiczny nawóz dolistny o potrójnym działaniu.
 • Biostymulant, nawóz oraz uzupełniacz niedoboru wapnia.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Jakie inne nawozy organiczne warto wybrać do ogrodu warzywnego?

W naszych ogrodach warzywnych uprawiamy różne gatunki: sałatę, szpinak, warzywa korzeniowe oraz wymagające dużej ilości składników pokarmowych warzywa kapustowate. Aby nasze rośliny rosły równo i były silne, a my cieszyli się owocami naszych upraw przez całe lato, ważne jest zapewnienie im wystarczającej ilości składników odżywczych.

W przypadku ogrodu warzywnego zawierającego różne gatunki stosujemy organiczne nawozy uniwersalne.

100% naturalny nawóz Bio Plantella Nutrivit Univerzal w granulkach


100% naturalny nawóz Bio Plantella Nutrivit Univerzal w granulkach

Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla wzrostu warzyw. Wystarczy posypać wokół warzyw i dobrze podlać. W celu uzyskania najwyższych plonów nawozimy co najmniej raz w roku.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Artykuł powstał we współpracy z firmą UNICHEM – producentem nawozów i środków ochrony roślin do ogrodu.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: pl.unichem.si oraz w katalogu produktów.

 Zdjęcia: Unichem oraz iMarzi, mac_sim / Depositphotos

Tagi
To Cię zainteresuje
Lista zakupów