Ogród z altaną i zbiornikiem wodnym

Projekt zakłada lokalizację miejsca wypoczynku – altany w pobliżu geometrycznego zbiornika wodnego. Jednym z dojść prowadzących do altany są kamienne stopnie oparte na dnie stawu – stabilne umieszczenie elementów zapewni bezpieczne przejście przez wodę.

Posłuchaj
00:00

Projekt zakłada lokalizację miejsca wypoczynku – altany w pobliżu geometrycznego zbiornika wodnego. Jednym z dojść prowadzących do altany są kamienne stopnie oparte na dnie stawu – stabilne umieszczenie elementów zapewni bezpieczne przejście przez wodę.

Miejsca, w których umożliwiono przeprawę na drugi brzeg podkreślone zostały grupami roślinności. W zachodnim narożniku zaproponowano nasadzenia skrzypu zimowego (1), zaś od wschodu grupy kozłka lekarskiego (4) i liliowca rdzawego (3). Dodatkowo przejście to zaakcentowane zostało sylwetką wierzby (6) charakteryzującej się malowniczo przewisającymi pędami. Tło altany stanowi zestawienie dwóch gatunków klonów: odmiany klonu pospolitego (7) wyróżniającego się ciemnoczerwonymi liśćmi oraz odmiany klonu jawora (8) z liśćmi jasnożółtymi.


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Obserwuj
Autor
Architekci i projektanci krajobrazu Architekci i projektanci krajobrazu

Profesjonalni architekci krajobrazu dzielą się swoimi projektami, ich realizacją i aranżacją.

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Powiązane rośliny

Skrzyp zimowy Equisetum hyemale

Klon pospolity 'Fassen's Black' Acer platanoides 'Fassen's Black'

Najważniejszy zabieg na wiosnę? Tak błyskawicznie zagęścisz, odżywisz i zazielenisz trawnik po zimie
Treści naszych partnerów
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści