To wiecznie zielone pnącze ma piękne białe i pachnące kwiaty i ciemnozielone liście. Kwiaty są często wykorzystywane przez panny młode do ślubnych bukietów. Jest to bardzo kapryśna i delikatna roślina wymagająca troskliwej pielęgnacji.

Nazwa Stephanotis pochodzi od greckich słów stephanos - wieniec i otis - kłos, odnoszących się do kształtu kwiatów. Stefanotis kwitnie od wiosny do lata, (choć szczyt kwitnienia przypada w maju lub czerwcu) obsypując się białymi pachnącymi kwiatami. Już kilka kwiatów stefanotisa wystarczy aby cały dom napełnić słodkim zapachem.

Stefanotis jest domowym pnączem, którego długie, mocne i giętkie pędy bardzo szybko rosną, wymaga więc solidnej podpory. Zwykle stosuje się bambusowe patyczki, druciane obręcze lub pergole i kratki na ścianie. Roślina może dorastać nawet do 4,5 metra długości. Pędy zbyt długie lub ogołocone z liści przycina się na wiosnę .

Stefanotis dobrze rośnie na stanowisku jasnym, ale nie bezpośrednio nasłonecznionym. Lubi stałą temperaturę około 20 °C, źle znosi przeciągi. Zimą musi mięć niższą temperaturę ale nie mniej niż 13 °C. W okresie wzrostu podłoże w doniczce powinno być stale lekko wilgotne, ale roślina nie może stać w wodzie bo zacznie zrzucać liście.

Latem należy spryskiwać liście stefanotisa miękka woda o temperaturze pokojowej oraz czyścić je z kurzu wilgotną szmatką. Liści nie wolno nabłyszczać.

Pąki kwiatowe stefanotisa opadają na skutek:

  • wahań temperatury;
  • przenoszenia rośliny,
  • przesuszenia lub przelania podłoża.