Logo
Logo

Jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami | DIY

Wydrążone dynie mogą służyć nie tylko za lampiony na Halloween. Jesienią warto wykorzystać je jako naczynia, na przykład wazony. Bukiecik z dyni może stać się piękną, naturalną dekoracją na stół. Jesienią bukiet zrobimy z róż, chryzantem, czy dalii, a dla urozmaicenia możemy dołożyć owoce z ogrodu. 

Dynie kochamy nie tylko za smak i właściwości zdrowotne, ale też dlatego, że mają mnóstwo uroku. Zależnie od odmiany mogą mieć różne odcienie pomarańczowego, być prawie czerwone, żółte, albo zielone. Pasiaste i wzorzyste nie są rzadkością.

Zamiast wyrzucać wydrążoną dynię, możesz zrobić z niej wazon i wstawić do niego bukiecik ze swoich ulubionych jesiennych kwiatów i owoców.

Jak zrobić bukiecik z dyni z kwiatów i jesiennych owoców?

jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami - materiały fot. agneskantaruk Depositphotos
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
Materiały do wykonania bukieciku z dyni: dynia, kwiaty cięte (róże, chryzantemy), owoce dzikiej róży, gąbka florystyczna, folia, sekator, nożyczki, nóż do przecięcia i wydrążenia dyni.
jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami fot. agneskantaruk Depositphotos krok 1
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 1
Odetnij górną część dyni, wydrąż miąższ i pestki tak, aby nie uszkodzić skórki owocu. Miąższu nie wyrzucaj, ale wykorzystaj w kuchni do przyrządzenia ciasta lub zupy krem. Pestki możesz wysuszyć i pozostawić do wysiania w przyszłym roku.
jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami fot. agneskantaruk Depositphotos krok 2
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 2
Do wydrążonej dyni włóż folię, a następnie gąbkę florystyczną. Brzegi folii przytnij.
jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami fot. agneskantaruk Depositphotos krok 3
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 3
Kwiaty i owoce na gałązkach przytnij tak, by wszytskie łodygi miały równą długość. Następnie powtykaj kwiaty, a potem owoce na gałązkach do gąbki. Nie zapominaj, że gąbkę będzie trzeba regularnie nasączać wodą. Gotową dekorację ustaw z daleka od źródeł ciepła, na metalowej tacy lub na talerzu. Sprawdzaj regularnie, czy dynia nie pleśnieje.

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe agneskantaruk/Depositphotos

 

Autor
Jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami | DIY
Jak zrobić bukiecik z dyni wypełniony kwiatami i owocami | DIY
Małgorzata Wójcik
Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Twoja strona ogrodu