Logo
Logo

Jesienne ozdoby z dyni i chryzantemy

Dynie i chryzantemy to doskonałe jesienne ozdoby. Mają jednak zupełnie inną symbolikę: chryzantema do niedawna kojarzyła się głównie z żałobą i ozdabianiem grobów naszych bliskich, dynia zaś utożsamiana jest z Halloweenową zabawą i wymyślnymi lampionami.

Obejrzyj galerię dyń zestawionych z chryzantemami. Zobacz, jak piękne kolorowe kompozycje można z nich stworzyć!

Jak eksponować chryzantemy i dynie?

Chryzantemy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. W Polsce do niedawna kojarzone były głównie z żałobą i kupowane najczęściej jako dekoracja nagrobków. Ale od kilku sezonów coraz śmielej wkraczają do ogrodów i coraz częściej zdobią nasze domy. Natomiast dynie, które dojrzewają w tym samym czasie, gdy kwitną chryzantemy, kojarzą się z pysznymi daniami oraz Halloween. Jak zestawić te dwie piękne rośliny ze sobą?

Wykorzystaj dynie i chryzantemy do dekoracji ogrodu i domu. Nie bój się koloru, ciesz się jesienią.

Traktuj dynie jako dodatek, element roślinnej układanki. Wstawiaj je do doniczek, układaj jedne na drugich, wkładaj do koszy i twórz z nich wzory. Ustawiaj dekoracje z chryzantemami i dyniami przy wejściu do domu i w ogrodzie na rabatach.

Chryzantemy pięknie wzbogacą wrzośce, wrzosy, trawy ozdobne oraz wiecznie zielone krzewy iglaste. Pamiętaj, że troskliwie pielęgnowane, posadzone w gruncie, w sprzyjających warunkach potrafią dotrwać do kolejnego sezonu i zakwitnąć kolejnej jesieni.

Przejrzyj galerię zdjęć – kompozycje dyń z chryzantemami 

Zdjęcia tytułowe: kasparart/Depositphotos, Christopher Jolly/Unsplash

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (23)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl