Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Bosch: Chroń kręgosłup podczas pracy kosiarką Rotak

Dzięki kosiarkom Rotak firmy Bosch wyposażonym w w uchwyt Ergo-Flex prace w ogrodzie są łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nowy uchwyt umożliwia ułożenie dłoni w wielu pozycjach oraz regulację wysokości pracy. Pozwala to na koszenie trawy w komfortowej pozycji. Podczas pracy można więc zachować wyprostowaną sylwetkę, która nie obciąża mięśni, ścięgien i stawów.

 

Swobodne ułożenie dłoni na uchwycie, regulowana wysokość pracy

Nowe uchwyty kosiarki posiadają ergonomicznie ukształtowane strefy chwytu. Są idealnie dopasowane do dłoni i oferują dużą elastyczność pracy. Kosiarkę można prowadzić jedną lub dwiema rękami, lewą lub prawą dłonią, trzymając dłonie w poziomie lub w pionie – wszystkie pozycje ułożenia dłoni pozwalają wygodnie manewrować narzędziem. Nowe kosiarki umożliwiają także łatwiejszą regulację wysokości pracy. W zależności od modelu możliwa jest regulacja wysokości o maks. 4 cm. Każdy użytkownik może dopasować kosiarkę do swojego wzrostu i wybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję pracy.

Certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V.

Kąt nachylenia drążków uchwytu wychodzących z obudowy kosiarki został dobrany w taki sposób, aby ramiona i dłonie użytkownika podczas koszenia były lekko ugięte. Odpowiada to naturalnej postawie, odciąża stawy i mięśnie. Manewrowanie kosiarką jest łatwiejsze, szczególnie przy zawracaniu w wąskich miejscach, przy zmianie kierunku lub przy koszeniu trawy wokół roślin.

Walory nowych uchwytów zostały docenione przez niezależne stowarzyszenie wspierające rozwiązania dobre dla kręgosłupa. Modele Rotak z uchwytem Ergo-Flex to pierwsze na świecie kosiarki, które otrzymały certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V. Ich nieobciążająca kręgosłupa konstrukcja została przebadana i potwierdzona przez niezależną komisję złożoną ze specjalistów w dziedzinie medycyny oraz naukowców. Dla użytkownika znak jakości AGR jest cenną informacją przy zakupie i oznacza, że produkt jest zdrowy dla kręgosłupa.

Dodatkowe atuty kosiarek Rotak

W ofercie firmy Bosch znajduje się obecnie 8 modeli kosiarek Rotak, pięć elektrycznych (Rotak 32, 34, 37 oraz Rotak 40 i 43) oraz trzy akumulatorowe (Rotak 34 LI, 37 LI i 43 LI).

Atutami wszystkich modeli Rotak są: niewielki ciężar i specjalne grzebienie (z wyjątkiem modelu Rotak 32), które podprowadzają źdźbła trawy rosnące na krawędziach bezpośrednio pod nóż kosiarki, gwarantując czyste cięcie aż do granicy muru lub rabaty. Nie ma już konieczności wykonywania poprawek podkaszarką ani nożycami do trawy.

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu