Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Chroń kręgosłup podczas pracy kosiarką Rotak

Dzięki kosiarkom Rotak firmy Bosch wyposażonym w w uchwyt Ergo-Flex prace w ogrodzie są łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nowy uchwyt umożliwia ułożenie dłoni w wielu pozycjach oraz regulację wysokości pracy. Pozwala to na koszenie trawy w komfortowej pozycji. Podczas pracy można więc zachować wyprostowaną sylwetkę, która nie obciąża mięśni, ścięgien i stawów.

Swobodne ułożenie dłoni na uchwycie, regulowana wysokość pracy

Nowe uchwyty kosiarki posiadają ergonomicznie ukształtowane strefy chwytu. Są idealnie dopasowane do dłoni i oferują dużą elastyczność pracy. Kosiarkę można prowadzić jedną lub dwiema rękami, lewą lub prawą dłonią, trzymając dłonie w poziomie lub w pionie – wszystkie pozycje ułożenia dłoni pozwalają wygodnie manewrować narzędziem. Nowe kosiarki umożliwiają także łatwiejszą regulację wysokości pracy. W zależności od modelu możliwa jest regulacja wysokości o maks. 4 cm. Każdy użytkownik może dopasować kosiarkę do swojego wzrostu i wybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję pracy.

Certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V.

Kąt nachylenia drążków uchwytu wychodzących z obudowy kosiarki został dobrany w taki sposób, aby ramiona i dłonie użytkownika podczas koszenia były lekko ugięte. Odpowiada to naturalnej postawie, odciąża stawy i mięśnie. Manewrowanie kosiarką jest łatwiejsze, szczególnie przy zawracaniu w wąskich miejscach, przy zmianie kierunku lub przy koszeniu trawy wokół roślin.

Walory nowych uchwytów zostały docenione przez niezależne stowarzyszenie wspierające rozwiązania dobre dla kręgosłupa. Modele Rotak z uchwytem Ergo-Flex to pierwsze na świecie kosiarki, które otrzymały certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V. Ich nieobciążająca kręgosłupa konstrukcja została przebadana i potwierdzona przez niezależną komisję złożoną ze specjalistów w dziedzinie medycyny oraz naukowców. Dla użytkownika znak jakości AGR jest cenną informacją przy zakupie i oznacza, że produkt jest zdrowy dla kręgosłupa.

Dodatkowe atuty kosiarek Rotak

W ofercie firmy Bosch znajduje się obecnie 8 modeli kosiarek Rotak, pięć elektrycznych (Rotak 32, 34, 37 oraz Rotak 40 i 43) oraz trzy akumulatorowe (Rotak 34 LI, 37 LI i 43 LI).

Atutami wszystkich modeli Rotak są: niewielki ciężar i specjalne grzebienie (z wyjątkiem modelu Rotak 32), które podprowadzają źdźbła trawy rosnące na krawędziach bezpośrednio pod nóż kosiarki, gwarantując czyste cięcie aż do granicy muru lub rabaty. Nie ma już konieczności wykonywania poprawek podkaszarką ani nożycami do trawy.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu