Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Chroń kręgosłup podczas pracy kosiarką Rotak

Dzięki kosiarkom Rotak firmy Bosch wyposażonym w w uchwyt Ergo-Flex prace w ogrodzie są łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nowy uchwyt umożliwia ułożenie dłoni w wielu pozycjach oraz regulację wysokości pracy. Pozwala to na koszenie trawy w komfortowej pozycji. Podczas pracy można więc zachować wyprostowaną sylwetkę, która nie obciąża mięśni, ścięgien i stawów.

Swobodne ułożenie dłoni na uchwycie, regulowana wysokość pracy

Nowe uchwyty kosiarki posiadają ergonomicznie ukształtowane strefy chwytu. Są idealnie dopasowane do dłoni i oferują dużą elastyczność pracy. Kosiarkę można prowadzić jedną lub dwiema rękami, lewą lub prawą dłonią, trzymając dłonie w poziomie lub w pionie – wszystkie pozycje ułożenia dłoni pozwalają wygodnie manewrować narzędziem. Nowe kosiarki umożliwiają także łatwiejszą regulację wysokości pracy. W zależności od modelu możliwa jest regulacja wysokości o maks. 4 cm. Każdy użytkownik może dopasować kosiarkę do swojego wzrostu i wybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję pracy.

Certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V.

Kąt nachylenia drążków uchwytu wychodzących z obudowy kosiarki został dobrany w taki sposób, aby ramiona i dłonie użytkownika podczas koszenia były lekko ugięte. Odpowiada to naturalnej postawie, odciąża stawy i mięśnie. Manewrowanie kosiarką jest łatwiejsze, szczególnie przy zawracaniu w wąskich miejscach, przy zmianie kierunku lub przy koszeniu trawy wokół roślin.

Walory nowych uchwytów zostały docenione przez niezależne stowarzyszenie wspierające rozwiązania dobre dla kręgosłupa. Modele Rotak z uchwytem Ergo-Flex to pierwsze na świecie kosiarki, które otrzymały certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V. Ich nieobciążająca kręgosłupa konstrukcja została przebadana i potwierdzona przez niezależną komisję złożoną ze specjalistów w dziedzinie medycyny oraz naukowców. Dla użytkownika znak jakości AGR jest cenną informacją przy zakupie i oznacza, że produkt jest zdrowy dla kręgosłupa.

Dodatkowe atuty kosiarek Rotak

W ofercie firmy Bosch znajduje się obecnie 8 modeli kosiarek Rotak, pięć elektrycznych (Rotak 32, 34, 37 oraz Rotak 40 i 43) oraz trzy akumulatorowe (Rotak 34 LI, 37 LI i 43 LI).

Atutami wszystkich modeli Rotak są: niewielki ciężar i specjalne grzebienie (z wyjątkiem modelu Rotak 32), które podprowadzają źdźbła trawy rosnące na krawędziach bezpośrednio pod nóż kosiarki, gwarantując czyste cięcie aż do granicy muru lub rabaty. Nie ma już konieczności wykonywania poprawek podkaszarką ani nożycami do trawy.

Warto przeczytać
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!