Logo
Logo

Narzędzia do sadzenia i wysiewania! | Nowości Fiskars

Wiosna za pasem – czas zatem na sadzenie i wysiew roślin, czyli ulubione czynności Polaków w ogrodzie. Szukając odpowiednich narzędzi warto skorzystać z nowości do sadzenia i siania Fiskars, które właśnie pojawiły się na rynku. Produkty z serii Xact, Ergo i Solid zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania każdego ogrodnika.

Jak wynika z badania "Happiness"*, które firma Fiskars przeprowadziła w 2020 roku, ponad 90% respondentów stwierdziło, że praca w ogrodzie sprawia, iż czują się szczęśliwsi. Ponadto zaznaczano, że dla większości oznacza to również zmniejszenie stresu i lęku. Okazało się, że do ulubionych czynności wykonywanych w ogrodzie należą sadzenie i uprawa roślin jadalnych. Badanie wykazało również, że tym, co zwiększa radość z pracy w ogrodzie, są odpowiednie narzędzia.

Mając na uwadze potrzeby i życzenia użytkowników, Fiskars przedstawia serię produktów do sadzenia i siania, obejmującą sześć nowych, innowacyjnych, ergonomicznych i łatwych w użyciu narzędzi, dzięki którym praca w ogrodzie będzie łatwa i przyjemna!

______________
* Badanie "Happiness", zostało przeprowadzone wiosną 2020 roku w 9 krajach europejskich: Finlandii, Szwecji, Niemczech, Francji, Włoszech, Norwegii, Polsce, Danii i Holandii.

Czas sadzić i wysiewać – wybierz narzędzia Fiskars

Sadzenie roślin za pomocą sadzarki XactTM, fot. Fiskars


Sadzarka XactTM

Jeśli poszukujemy narzędzia do sadzenia zarówno cebulek kwiatowych, jak i sadzonek to z pewnością sprawdzi się w tym nowa sadzarka XactTM. To wydajne i ergonomiczne narzędzie usprawni i ułatwi sadzenie. Długi trzonek sprawia, że nie trzeba się schylać, co oszczędza plecy i kolana.

Sadzarka do cebul kwiatowych XactTM jest wykonana z wytrzymałego, lekkiego aluminium. Trzonek z ostrą końcówką i podpórką na stopę pozwala na łatwe wykonywanie otworów. Natomiast mechanizm blokujący w podpórce na stopę utrzymuje ostrze w pozycji otwartej, umożliwiając wrzucenie cebulki przez górną część sadzarki – dokładnie w pożądane miejsce. Dzięki tej sadzarce wszystkie czynności związane z sadzeniem można wykonać przy użyciu jednego narzędzia, co sprawia, że praca jest łatwa i przyjemna. Maksymalna głębokość otworu wynosi 15 cm, a maksymalna średnica cebulki – 5 cm.

Sadzenie za pomocą sadzarki ErgoTM, fot. Fiskars


Sadzarka z długim trzonkiem ErgoTM

Dzięki sadzarce ErgoTM szybkie i wygodne wykonanie otworów w ziemi pod cebulki nie jest już problemem.

Narzędzie ma solidny, długi trzonek z wytrzymałej stali, co zapewnia użytkownikowi zarówno podparcie, kontrolę wykopu, oraz zmniejsza obciążenie pleców i kolan. Ostre zęby ułatwiają pracę, szczególnie w twardej ziemi. Natomiast spust w uchwycie umożliwia spulchnienie, zebranie i wyrzucenie gleby zapewniając sprawne i wydajne sadzenie.

Sadzenie za pomocą sadzarki SolidTM, fot. Fiskars


Sadzarka SolidTM

To idealna sadzarka do szybkiego i precyzyjnego sadzenia cebulek i sadzonek. Wystarczy ją przekręcić ruchem obrotowym, a ostre zęby umożliwią wygodne i sprawne wykonanie otworów w glebie.

Sadzarka została wyposażona w miarkę głębokości sadzenia, znajdującą się na boku urządzenia, która znacznie usprawnia pracę. Wygodny uchwyt otwiera ostrze wysypując ziemię z otworu oraz cebulkę. Sadzarka SolidTM przeznaczona jest do sadzenia cebulek o szerokości do 6,5 cm i głębokości do 12,5 cm. Co więcej, jest wyjątkowo trwała i odporna na warunki atmosferyczne dzięki tworzywu FiberCompTM.

Siew z siewnikiem SolidTM, fot. Fiskars


Siewnik SolidTM

To wszechstronne narzędzie, które może być używane przez cały rok. Latem można nim rozsiewać nasiona oraz rozrzucać nawóz, a zimą np. rozsypywać sól!

Obracane pokrętło pozwala na łatwą regulację dozowania w zależności od zastosowania granulatu. Istnieje możliwość wyboru jednego z trzech różnych ustawień średnicy otworu do wysiewania środków sypkich, grubo i drobnoziarnistych. Zbiornik ma  podziałkę wskazującą pojemność w litrach. Pokrywkę można zamknąć, co przydaje się podczas przechowywania i transportu.

Pikowanie roślin z pikownikiem SolidTM, fot. Fiskars


Pikownik SolidTM

Kolejną nowością w gamie produktów Solid jest pikownik SolidTM, przeznaczony dla entuzjastów ogrodnictwa. Służy do przygotowywania otworów w ziemi oraz sadzenia nasion, cebulek czy małych sadzonek na odpowiedniej głębokości.

Unikalny uchwyt w kształcie litery L zapewnia optymalny ruch i duży komfort pracy. Ponadto pikownik ma podziałkę umożliwiającą kontrolę głębokości dołka do 150 mm. To wytrzymałe narzędzie wykonano z lekkiego, trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa FiberCompTM. To doskonałe narzędzie dla miejskich ogrodników.

Praca przy pomocy łopatki do wysiewu SolidTM, fot. Fiskars


Łopatka do wysiewu SolidTM

Ten unikatowy produkt zaprojektowano z myślą o precyzyjnym sadzeniu i wysiewaniu nasion.

Składa się z czterech podstawowych elementów – łopatki, rysika, poszerzacza i narzędzia pomiarowego, a wszystko zintegrowane w jednym dwuczęściowym narzędziu. Wąska łopatka jest lekka i trwała dzięki zastosowaniu tworzywa FiberCompTM. Ułatwia wysiewanie nasion w odpowiedniej ilości i we właściwej odległości dzięki podziałce na łopatce i poszerzaczu.

Orientacyjne ceny detaliczne narzędzi do sadzenia i wysiewania | Wiosna 2021

Sadzarka XactTM, fot. Fiskars
Sadzarka XactTM
Cena ok. 196 zł
Sadzarka z długim trzonkiem ErgoTM, fot. Fiskars
Sadzarka ErgoTM
Cena ok. 125 zł
Sadzarka SolidTM, fot. Fiskars
Sadzarka XactTM
Cena ok. 46 zł
Siewnik SolidTM, fot. Fiskars
Siewnik SolidTM
Cena ok. 46 zł
Pikownik SolidTM, fot. Fiskars
Pikownik SolidTM
Cena ok. 20 zł
Łopatka do wysiewu SolidTM, fot. Fiskars
Łopatka SolidTM
Cena ok. 25 zł


2021-03-15
Tekst i zdjęcia: informacja prasowa Fiskars

Tagi
 
Powiązane tematy