Logo
Logo
Do góry

Oleo-Mac: Kosiarki Comfort i Allroad

Najnowsze kosiarki marki Oleo-Mac z linii Comfort oraz model G 53 THX z serii Allroad zapewnią komfort pracy i umożliwią łatwe koszenie trawnika nawet na nierównym terenie.

Seria kosiarek Comfort

W celu zwiększenia wydajności kosiarki, kształt stalowego korpusu został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać siłę odśrodkową obracającego się noża.

Nowa konstrukcja pozwala maksymalnie wypełnić kosz kosiarki. Efekt ten jest dodatkowo wspomagany przez zastosowanie specjalnych noży do rozdrabniania trawy, dzięki czemu uzyskiwany pokos jest znacznie drobniejszy (szybciej biodegradowalny). Stosując zaślepkę kanału wyrzutowego (w opcji) kosiarkę łatwo można przestawić na pracę w funkcji mielącej.

Operator posiada możliwość regulacji obrotów silnika dostosowując pracę kosiarki do swoich wymagań (dźwignia obrotów znajduje się na specjalnym panelu). Idealnie dopasowane do ramy uchwytu dźwignie hamulca oraz napędu pozwalają, w razie konieczności, na obsługę maszyny jedną ręką.

Parametr
G 53 PBX Comfort
KOSIARKA SPALINOWA BEZ NAPĘDU 
G 48 TH Comfort
KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM
G 53 TBX 60 Comfort
KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM
silnik B&S 190 cm3, Seria 625 Honda 135 cm3, GCV 135 B&S 190 cm3, Seria 675
szerokość cięcia 51 cm 46 cm 51 cm
korpus ze stali ze stali ze stali
kosz plastikowo-brezentowy, 60 l plastikowo-brezentowy, 60 l plastikowo-brezentowy, 60 l
regulacja wysokości cięcia pięciostopniowa, 2,8-7,5 cm pięciostopniowa, 2,8-7,5 cm pięciostopniowa, 2,8-7,5 cm
łożyska kulkowe kulkowe kulkowe
przeznaczenie do powierzchni ok. 1400 m2 do powierzchni 1400-1800 m2 do powierzchni 1600-2000 m2
cena 1512 zł
1891 zł
1851 zł


Seria kosiarek Allroad

Ole-Mac Allroad G 53 THX to nowa kosiarka do trawy. Zastosowano w niej układ wysokich kół, a ich konfiguracja - 200 mm przednie i 280 mm tylne gwarantuje większą płynność jazdy na nierównych terenach. Tym samym urządzenie zyskało większą zwrotność i zdolność łatwiejszego manewrowanie podczas pracy.

Allroad wyposażona została w nowe, ergonomiczne dźwignie hamulca silnika i napędu, wykonane z tworzywa. Gwarantuje to zawsze pewny chwyt, a gumowa rękojeść „soft grip” zwiększa amortyzację, podnosząc komfort pracy użytkownika.

Parametr G 53 THX Allroad
KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM
slnik Honda 160 cm3, GCV 160
szerokość cięcia 51 cm
korpus ze stali
kosz plastikowo-brezentowy, 60 l
regulacja wysokości cięcia pięciostopniowa, 2,8-7,5 cm
łożyska kulkowe
przeznaczenie do powierzchni ok. 1400 m2
cena 1990 zł
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu