Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Agito.pl: Przegląd kosiarek do trawy - ceny od 165 do 1000 zł

Pierwsze, tegoroczne strzyżenie trawnika powinno być już za nami, jeśli nie – najwyższa pora, aby nadrobić zaległości. Agito.pl podpowiada jaką kosiarkę wybrać, by nie zrujnować swojego portfela i cieszyć oko pięknie przystrzyżonym trawnikiem.

Sezon ogrodowy w pełni, lada moment ruszy grillowanie. Jak się do niego przygotować? Przede wszystkim zadbać o trawnik. Koszenie trawy to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Ważne jest, by wykonywać go regularnie, szczególnie w okresie wzmożonego wzrostu trawy. Systematyczne koszenie trawy prowadzi do zagęszczenia darni i ograniczenia wzrostu tak nielubianych chwastów.

Przegląd kosiarek - jaką kosiarkę do trawy wybrać?

Na rynku dostępne są kosiarki elektryczne lub spalinowe, a do tego także podkaszarki oraz nożyce do przycinania trawy. Jakie urządzenie wybrać by szybko i łatwo skosić swój trawnik, a do tego nie przeinwestować?

Kosiarki do 300 zł

Dysponując stosunkowo niewielkim budżetem uda nam się kupić dobrą kosiarkę. Będzie to urządzenie elektryczne, dedykowane zwłaszcza niewielkim trawnikom o powierzchni do 500 m2. Do wyboru mamy wiele modeli firm takich jak m.in. Faworyt, Handy, Skil, Grizzly o mocy do 1700W wyposażone w kosze na trawę o pojemności do 50 litrów. Nawet podstawowe modele posiadają szereg przydatnych funkcji i wyposażenia, np. wskaźnik napełnienia kosza, regulacja wysokości koszenia, składany, miękki uchwyt oraz funkcja szybkiego zatrzymania. Możemy również zdecydować się na wybór podkaszarki. Pozwoli ona dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, ale powinna być używana tylko przez dorosłych, z dużą ostrożnością.

bosch-podkaszarka-art-26-easytrim.168866.2

Bosh Podkaszarka ART 26 Easytrim

Podkaszarka do trawników o mocy 300W. Umożliwia koszenie za pomocą żyłki obszar o średnicy 26 cm. Drążek podkaszarki ma długość 100 cm, a całe urządzenie waży tylko 1,8 kg. Urządzenie sprawdzi się w niedużych ogrodach, z miejscami niedostępnymi dla zwykłej kosiarki. Oprócz trawy poradzi sobie także z chwastami.

Cena w Agito.pl ok. 165 zł.

faworyt-kosiarka-elektryczna-kc-1400a.2039209.2

Faworyt Kosiarka elektryczna KC 1400A

Kosiarka elektryczna o mocy 1400W, z pojemnikiem na trawę o pojemności 35 l ze wskaźnikiem napełnienia kosza. Sprawdzi się podczas koszenia trawników suchych i mokrych na wysokość od 20 do 60 mm. Waży ok 13 kg, jest zwrotna i łatwa w prowadzeniu, dlatego może z powodzeniem być używana także przez młodszych domowników do dbania o trawnik.

Cena w Agito.pl ok. 279 zł.

Kosiarki od 300 do 500 zł

W cenie do 500 zł uda nam się kupić zarówno kosiarkę spalinową, jak i elektryczną. Kosiarki spalinowe przeznaczone są do średnich ogrodów oraz do trawników znajdujących się z dala od źródła prądu, bowiem silnik spalinowy pozwala na pracę bez dostępu do prądu - wystarczy olej i paliwo. Sprawdzą się przy koszeniu trawy wysokiej oraz mokrej. Natomiast droższe kosiarki elektryczne charakteryzują się większą mocą, dużą szerokością koszenia oraz dodatkowymi funkcjami jak np. wyrzut boczny skoszonej trawy czy mulczowanie (nawożenie materią organiczną i nieorganiczną).

stiga-kosiarka-elektryczna-combi-36-e.2017412.2

Stiga Kosiarka Elektryczna Combi 36 E

Kosiarka elektryczna o mocy 1200 W. Posiada centralny, 6-cio stopniowy system regulacji wysokości koszenia od 25 do 75 mm. Szerokość koszenia wynosi 36 cm. Urządzenie może zbierać skoszoną trawę do kosza o pojemności 35 litrów, wyrzucać bokiem lub wykorzystać do mulczowania.

Cena w Agito.pl ok. 489 zł.

handy-kosiarka-spalinowa-jv40p100.2066942.2

Handy Kosiarka spalinowa JV40P100

Kosiarka spalinowa przeznaczona do małych lub średnich trawników oraz terenów z dala od źródła zasilania. Pozwala na koszenie na wysokość od 25 do 75 mm i szerokość 40 cm. Pojemnik na skoszoną trawę ma pojemność 45 litrów. Kosiarka pracuje z mocą 3 KM. Wymaga wymiany oleju, filtrów i paliwa.

Cena w Agito.pl ok. 479 zł.

Kosiarki od 500 do 1000 zł

Mając do dyspozycji do 1000 zł możemy sobie pozwolić na wielofunkcyjne kosiarki, które poradzą sobie z każdym trawnikiem – małym, przydomowym, jak i wielkim, na działce letniskowej. Kosiarki z tej półki cenowej wyróżniają się bardzo dużą mocą, szerokością koszenia przekraczającą nawet 50 cm, wielostopniowym systemem regulacji wysokości strzyżenia, a także innymi funkcjonalnościami: opcją wyrzutu do kosza, do tyłu, przodu, a nawet mielenia za pomocą jednego urządzenia. Duże kosze zapewniają dłuższą pracę, bez konieczności częstych przerw i opróżniania go. Łożyskowane koła poradzą sobie z pracą w każdym terenie, a wzmacniana konstrukcja sprawi, że kosiarka będzie z powodzeniem służyć przez kilka sezonów. Kosiarki w cenie do 1000 zł cechuje bardzo wysoka jakość, dlatego posiadacze większych trawników powinni zastanowić się nad tą inwestycją.

makita-elm4610.257731.2

Nac Kosiarka spalinowa z napędem 4.75KM S511VHY-T


Zawansowana kosiarka spalinowa, z napędem na tylne koła, która poradzi sobie z każdym rodzajem trawnika - dużym, zaniedbanym czy położonym na nierównym podłożu. Solidna konstrukcja zapewnia komfort podczas długiej pracy, a 4-suwowy silnik o mocy 4.75KM pozwala pracować bez dużego wysiłku. Urządzenie przystrzyże trawę na 7-rodzajów wysokości, od 24 do 78 mm.

Cena w Agito.pl ok. 899 zł.

nac-kosiarka-spalinowa-z-napedem-4-75km-s511vhy-t.2071589.2

Makita Kosiarka rotacyjna ELM4610

Kosiarka elektryczna z wyższej półki, o dużej mocy 1800W i szerokości koszenia 46cm. Dzięki mocnemu korpusowi ze stali i dużym kołom, zapewnia szybkie i wygodne koszenie małego lub średniego trawnika i co więcej, posłuży na wiele sezonów. Kosiarka została wyposażona w wirnik do wydajniejszego chłodzenia i gospodarowania przepływem powietrza. Posiada duży pojemnik na skoszoną trawę, aż 60 l.

Cena w Agito.pl ok. 873 zł.

2014-05-05
Źródło: Agito.pl, zdjęci tytułowe: o0o0xmods0o0o Morquefile

TOP 10: Najczęściej czytane artykuły

1. Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
2. Przycinanie róż: Po co, jak i kiedy przycinać róże?
3. Przycinanie tui: Kiedy, jak i czym przycinać tuje?
4. Hortensja ogrodowa: Jak uprawiać hortensję w ogrodzie?
5. Kwiaty balkonowe światłolubne - na balkon południowy i zachodni
6. Mech na trawniku: Skąd się bierze i jak go zwalczać?
7. Wrzosy w doniczkach- uprawa i pielęgnacja
8. Uprawa pelargonii – jakie mają wymagania i jak je pielęgnować?
9. Nawożenie trawników: Kiedy i czym nawozić trawnik?
10. Nawożenie tui: Jak, czym i kiedy nawozić tuje?

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 10, Sentencja nr:5
Tydzień 10, Sentencja nr:5
W połowie marca można usunąć osłony i rozgarnąć kopczyki, które zimą chroniły krzewy ogrodowe przed mrozem. Osłony warto jednak mieć pod ręką w razie nawrotu przymrozków.
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Sprawdzamy okrycia zimowe roślin. Jeśli uległy zniszczeniu – naprawiamy je. Podczas odwilży podlewamy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach na balkonie lub tarasie.
Tydzień 10, Sentencja nr:3
Tydzień 10, Sentencja nr:3
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiewka, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Przesadźmy rośliny doniczkowe do większych pojemników. Możemy je też zasilić nawozem.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!