Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje

"Warszawa w kwiatach i zieleni" organizuje dwie akcje ekologiczne!

Jak mycie warzyw może pomóc w oszczędzaniu wody, a dbanie o ogród pszczołom? Organizatorzy Konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni" pokazują jak obydwie te czynności mogą wspomóc walkę ze skutkami zmian klimatycznych. 12 oraz 22 czerwca inicjują ekologiczne akcje, do udziału w których zachęcają wszystkich warszawiaków.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

"Warszawa w kwiatach i zieleni" wspiera walkę ze zmianami klimatu
OSZCZĘDZAMY WODĘ

Jeden z najważniejszych zasobów na Ziemi – woda – od dawna się kurczy. Z roku na rok jest jej coraz mniej. W Polsce mamy najniższy zasób wód w całej Unii Europejskiej, a ilość przypadającej wody na obywatela jest trzykrotnie niższa niż norma. Mimo niedawnych opadów, które poprawiły warunki wilgotnościowe, to nadal w Polsce mamy suszę – żeby nadrobić deficyt wody deszcz musiałby padać nieprzerwanie przez kilka następnych tygodni.

Organizatorzy 37. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” chcą zachęcić całą stolicę do oszczędzania wody! Niezależnie od opadów każdy może pomóc roślinom w swoim otoczeniu. I na dodatek nie wymaga to żadnego wysiłku.

 Co należy zrobić?

  1. Nie marnuj wody

  2. Zachowuj wodę (bez detergentów) z mycia warzyw/owoców/rąk.

  3. Zaoszczędzoną wodę przelej do butelki i wyrzucając śmieci podlej okoliczne drzewko/krzew czy trawnik.

  4. Zachęć sąsiadów/przyjaciół/rodzinę do tego samego! Małe zmiany mają wielki wpływ na środowisko!

  5. Wejdź na profil na Facebooku @warszawawkwiatach i pod dedykowanym postem (który pojawi się 12 czerwca) oznacz znajomych, których chcesz zachęcić do podjęcia wyzwania oszczędzania wody.

"Warszawa w kwiatach i zieleni" dla owadów
CHRONIMY PSZCZOŁY

22 czerwca ruszy druga akcja: #warszawawkwiatachdlapszczół. Ponad 300 tysięcy gatunków roślin na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Bez pracy tych owadów nie moglibyśmy wyprodukować nawet 90 procent produktów żywnościowych.

Niestety aż 222 z około 470 gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożonych wyginięciem. Brakuje im pożywienia, przez co zmniejsza się liczebność populacji. Na szczęście każdy z nas może przyczynić się do poprawienia ekosystemu zwiększając tym samym ich szansę na przetrwanie. Wystarczy posadzić kwitnące rośliny – im więcej różnorodnych kwiatów miododajnych takich jak: wrzosy, lawenda, dalia, nachyłek, słonecznik, kocimiętka, jeżówka czy zioła, tym więcej pożywienia mają pszczoły. Dzięki temu nie tylko ukwiecamy swoje okno, balkon czy ogród, ale pomagamy przetrwać zagrożonemu gatunkowi!

 Co należy zrobić?

  1. Posadź miododajne kwiaty.

  2. Wrzuć zdjęcie z hashtagiem #warszawawkwiatachdlapszczół

  3. Podaj info o akcji dalej!


Więcej informacji o akcjach oraz o 37. Konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni" oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach i Instagramie www.instagram.com/warszawawkwiatach/

2020-06-10
Tekst i zdjęcia: źródło – Warszawa w Kwiatach

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT