Logo
Logo
Do góry

Polbruk: Ogrodzenie ogrodu z kamiennych, gotowych segmentów

Urok powierzchni wykonanych na wzór materiałów dostępnych w przyrodzie stanowi doskonałe uzupełnienie ogrodowych kompozycji. Z tego właśnie powodu, to natura stała się inspiracją do stworzenia kompleksowego systemu ogrodzeń Antara firmy Polbruk.

 

Nieregularna faktura, różnorodne kształty oraz kolory łupanych bloczków wchodzących w skład kolekcji, doskonale odzwierciedlają urodę naturalnych, kamiennych segmentów. Pozwalają przez to stworzyć niepowtarzalną aranżację ogrodzenia, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Ogrodzenie ogrodu - pierwsze wrażenie

Ogrodzenie ogrodu to główny element, który kształtuje pierwsze wrażenie o danej posiadłości oraz jej właścicielach. Projektując otoczenie każdego domu szczególną uwagę zwracamy zatem na rodzaj i formę materiałów, z których zostanie ono wykonane.

Wybieramy te, które będą komponować się ze stylistyką całej posesji, a także nie zasłonią walorów estetycznych domu oraz ogrodu znajdującego się w głębi działki. Praktycznym i estetycznym rozwiązaniem jest połączenie kutych przęseł z niezbyt wysokimi murkami, stworzonymi na wzór naturalnych kamieni.

Ogrodzenie ogrodu z kamiennych segmentów (fot. Polbruk)
To ogrodzenie zostało wykonane z gotowych, betonowych bloczków (fot. Polbruk).

Systemy ogrodzeń Antara, to kompleksowy zbiór gotowych, betonowych bloczków do budowy różnego rodzaju ogrodowych konstrukcji. Bloczki zostały wykonane z łupanych pustaków bez pionowych spoin, dzięki czemu po ułożeniu do złudzenia przypominają kamienne segmenty.

Wszystkie elementy z kolekcji Antara dostępne są w trzech kolorach: żółtym, grafitowym oraz paloma (biało-szary). Spokojne i ciepłe barwy bloczków są tłem zarówno dla odważnych aranżacji w stylu nowoczesnym i industrialnym, jak też bardziej klasycznej i monochromatycznej kompozycji. Świetnie współgrać będą również z ciemnym kolorem kutych elementów bramy czy płotu.

Kamienne kompozycje

Ogrodzenie ogrodu oprócz widocznych walorów estetycznych powinno być odpowiednio wkomponowane w całą aranżację posesji oraz dostosowane do wielkości obszaru i ukształtowania danej działki.

Niektóre rodzaje ogrodzeń nie nadają się do zamontowania na nieregularnych powierzchniach lub nie podlegają modyfikacji. Harmonijne dopasowanie wysokości oraz grubości murków niezależnie od rozmiarów i formy terenu możliwe jest natomiast dzięki kompleksowym rozwiązaniom, takim jak systemy ogrodzeniowe Antara, składające się z różnych wymiarów bloczków.

Ogrodzenie ogrodu - zrób to sam

Dzięki nowatorskiej koncepcji i prostemu montażowi poszczególnych elementów ułatwiają samodzielne wykonanie najbardziej nietypowych konstrukcji ogrodowych. Antara to system, który umożliwia dowolne zestawienie ze sobą poszczególnych części, co zdecydowanie ułatwia budowę zarówno ogrodzeń, murków, podmurówek, jak też elementów małej architektury ogrodowej.

Kompleksowy system ogrodzeń Antara, dzięki różnorodności faktur i kształtów łupanych bloczków ułatwia zaprojektowanie i wykonanie najbardziej nietypowych ogrodowych aranżacji. Pozwala również na stworzenie naturalnej kompozycji.

W skład kolekcji Antara wchodzą:

pustak międzysłupkowy dwustronnie łamany (20x40x18 cm), pustak międzysłupkowy połówka trójstronnie łamany (20x20x18 cm), pustak słupkowy trójstronnie i czterostronnie łamany(20x40x18 cm). Cały zbiór uzupełniają idealnie dopasowane do stylistyki całości płaskie daszki słupkowe oraz międzysłupkowy (28x22,5x5,5 cm). W zależności od układu poszczególnych elementów można otrzymać unikatowe efekty kompozycyjne, które nadadzą aranżacji autentycznego wyrazu i podkreślą oryginalność zabudowanej przestrzeni.

System ogrodzeń Antara:

 • Pustak międzysłupkowy dwustronnie łamany
  Wymiary: 20 x 40 x 18 cm
 • Pustak międzysłupkowy połówka trójstronnie łamany
  Wymiary: 20 x 20 x 18 cm
 • Pustak słupkowy trójstronnie lub czterostronnie łamany
  Wymiary: 20 x 40 x 18 cm
 • Daszek słupkowy/ międzysłupkowy płaski
  Wymiary: 28 x 22,5 x 5,5 cm

źródło i fot.: Polbruk

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!