Logo
Logo

Nasiona na poplon – 10 warzyw, które możesz wysiać latem! | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Po letnich zbiorach grządki warzywne świecą pustkami, ale wolne miejsce można z powodzeniem wykorzystać, wysiewając warzywa poplonowe, które po krótkim okresie wzrostu, będą gotowe na późnoletnie i jesienne zbiory. Zobacz, jakie nasiona warzyw możesz wysiać na poplon i kup je w naszym sklepie internetowym.

Spis treści
Dlaczego warto wysiewać nasiona na poplon?
Które nasiona na poplon wybrać?

Dlaczego warto wysiewać nasiona na poplon?

Poplon to warzywa, które uprawia się po plonie głównym. Ich nasiona wysiewa się po zbiorach, zwykle późnym latem. Rośliny te charakteryzują się krótkim okresem wegetacyjnym (3-12 tygodni), dzięki czemu ich zbiór możliwy jest jeszcze w tym samym sezoniejesienią, a niektóre nawet zimą. Zobacz dokładny terminarz wysiewu i sadzenia warzyw

Pamiętaj, by wysiewając warzywa na poplon przestrzegać zasad płodozmianu. Nie powinno się wysiewać roślin z tych samych grup warzyw.

Które nasiona na poplon najlepiej wybrać?
10 warzyw, które możesz wysiać latem

Wybraliśmy dla Was 10 warzyw, które z powodzeniem możecie wysiać jako poplon na Waszym warzywniku. Wszystkie kupicie w naszym sklepie internetowym.

Fasola - warzywo na poplon
Fasola
Pozbawiona włókien, wczesna fasola sałatkowa. Dająca obfity plon przez długi czas. Nadaje się do uprawy jako poplon na wcześnie uprzątniętej grządce.
KUP ONLINE
Jarmuż - warzywo na poplon
Jarmuż
Jarmuż toskański o intensywnie aromatycznych, ciemnozielonych liściach. Zwarty pokrój, krótka łodyga główna, gęste rozetki liściowe.
KUP ONLINE
Kalarepa - warzywo na poplon
Kalarepa
Doskonała, średniowczesna odmiana gruntowa o średniej wielkości, delikatnych bulwach. Idealna do uprawy również jako poplon.
KUP ONLINE
Koperek - warzywo na poplon
Koperek
Popularna przyprawa jednoroczna, zielone listki zebrać przed kwitnieniem. Idealnie nadaje się do kiszenia ogórków, dań rybnych i sałatek.
KUP ONLINE
Sałata - warzywo na poplon
Sałata
Ciemnozielona sałata głowiasta charakteryzująca się szybkim wzrostem. Dzięki temu, że nie wybija w pędy kwiatostanowe może być zbierana do jesieni.
KUP ONLINE
Szczaw - warzywo na poplon
Szczaw
Wieloletnie dzikie zioło przyprawowe. Świeże liście idealne do sałatek lub zup. Można również jako karmę dla małych zwierząt.
KUP ONLINE
Szczypiorek - warzywo na poplon
Szczypiorek
Szczypiorek czosnkowy to bylina tworząca gęste kępy wzniesionych, wąskich liści osiągających 25–30 cm wysokości. Inna, rzadziej spotykana nazwa tej rośliny to czosnek bulwiasty. Odmiana odporna na niskie temperatury, zimująca w gruncie.
KUP ONLINE
Roszponka - warzywo na poplon
Roszponka
Charakteryzuje się szybkim wzrostem i gęsto wypełnionymi różyczkami ciemnozielonych liści. Bardzo odporna na zimne warunki, do wysiewu latem i jesienią.
KUP ONLINE
Rukola - warzywo na poplon
Rukola
Rukola rośnie bardzo szybko tworząc niewielkie rozetki ciemnozielonych listków. Zaledwie cztery tygodnie po wysiewie można zebrać pierwsze liście i nadać swoim sałatkom świeżą, pikantną nutę.
KUP ONLINE
Rodzkiewka - warzywo na poplon
Rzodkiewka
Wczesna o kulistych czerwono-białych zgrubieniach, do uprawy pod osłonami i w gruncie. Wykazuje dużą tolerancję na zimno. Miąższ biało-kremowy, soczysty, lekko ostry w smaku, z wysoką odpornością na parcenie.
KUP ONLINE
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Autor
Nasiona na poplon – 10 warzyw, które możesz wysiać latem! | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nasiona na poplon – 10 warzyw, które możesz wysiać latem! | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (15)