Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Stanley: Składany nóż na biwak i do ogrodu

Firma Stanley przygotowała specjalną propozycję dla amatorów aktywnego wypoczynku i działkowiczów. Nóż składany z karabińczykiem sprawdzi się na biwaku, podczas przygotowań do ogniska czy wędkowania oraz w czasie codziennych prac, takich jak majsterkowanie lub drobne naprawy.

Składany nóż marki Stanley
fot. Stanley

Wysokiej jakości materiały, z których został wykonany nóż, czynią go trwalszym niż tradycyjne noże turystyczne. Całość konstrukcji została wykonana ze stali nierdzewnej.

Dla zwiększenia trwałości oraz ochrony ostrza pokryto je warstwą tytanu zapobiegającą szybkiemu stępieniu. Dzięki temu przecięcie gałęzi czy grubej liny nie stanowi problemu.

Blokada zapobiega niekontrolowanemu rozłożeniu oraz zamknięciu się noża, a specjalna końcówka umieszczona na ostrzu pozwala na jego szybkie otwarcie kciukiem.

Szkieletowa rękojeść wyposażona jest w karabińczyk. Takie rozwiązanie pozwala zaczepić nóż o szlufkę spodni. Zastosowanie karabińczyka sprawia, że nóż jest bardzo poręczny, a dodatkowo zapobiega jego wypadnięciu z kieszeni lub plecaka.


Długość: 175 mm.

Cena: 55 zł brutto.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

2009-01-08


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu