Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
7
Okazje

Trzy proste sposoby, które pozwolą cieszyć się ulubionymi roślinami przez cały rok

Obecność zieleni ma pozytywny wpływ na samopoczucie domowników, dlatego zdecydowanie warto pomyśleć o stworzeniu wymarzonego ogrodu. Polski klimat nie pozwala niestety cieszyć się bujną roślinnością przez cały rok. Obecnie można jednak skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań, które umożliwią spędzanie wolnego czasu w otoczeniu ulubionych gatunków roślin nawet w samym środku zimy.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Załóż egzotyczny ogród zimowy

Nawet najzwyklejszy taras może zamienić się w zielony kącik, w którym będzie można organizować spotkania z rodziną i znajomych. Wystarczy pozwolić na to, żeby popularne obecnie ogrody zimowe producent zamienił w egzotyczny raj z wymarzonymi roślinami. Warto oczywiście pamiętać, że stworzenie i zapewnienie odpowiednich warunków może być dość kosztowne. Alternatywą może być zimowy ogródek z roślinnością niewymagającą wysokich temperatur.

Wbrew pozorom takie konstrukcje nie są wcale bardzo nowoczesnym wynalazkiem. Już arystokracja w dawnych czasach zimą prowadziła życie towarzyskie właśnie w przydomowych oranżeriach. Współczesna wersja ma kilka dodatkowych zalet – może optycznie powiększyć salon, posłużyć jako jego dekoracja czy też poprawić bilans cieplny budynku. Ponadto ogrody zimowe mogą być miejscem relaksu i wcale nie muszą być bardzo dużym wydatkiem.

Stwórz wyjątkowy ogród letni

Dobrym pomysłem może być także założenie ogrodu letniego, który świetnie sprawdzi się przy zmiennych warunkach pogodowych w Polsce. Zadaszone konstrukcje firmy Winter Group są nowoczesne i umożliwiają dostosowanie do własnych potrzeb. W chłodniejsze lub deszczowe dni rośliny oraz meble będą zabezpieczone wysokiej jakości ścianami, które można całkowicie otworzyć w ciepłe, słoneczne dni.

Ogród letni sprawi, że nagłe pogorszenie pogody nie będzie w stanie zrujnować przyjęcia na tarasie. Warto także pamiętać, że takie konstrukcje przeważnie nie mają wystarczającej izolacji termicznej, która pozwoliłaby na hodowanie roślin na tarasie zimą. Nadal można jednak czytać książkę w ulubionym fotelu czy też zorganizować obiad w chłodne wiosenne dni czy też deszczowe, jesienne popołudnia.

Postaw na zadaszony taras

Najmniej planowania oraz nakładów finansowych wymaga zwykłe zadaszenie tarasu. Prosta konstrukcja może umożliwić wypoczynek na świeżym powietrzu w deszczowe dni, a także ochronić rośliny przed gradem, ulewą lub zbyt ostrym słońcem. Ozdobny daszek może być ciekawym uzupełnieniem eleganckiej willi, z kolei minimalistyczne projekty będą świetnie wyglądać w połączeniu z nowoczesnymi budynkami.

O zadaszeniu powinny pomyśleć przede wszystkim osoby, które spędzają dużo czasu na tarasie i lubią organizować na nim przyjęcia dla rodziny i znajomych. Praktyczna konstrukcja zapewni cień w upalne dni oraz pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem w przypadku deszczowego lata. Dzięki zadaszeniu pogoda nie będzie przeszkodą do zorganizowania urodzin na tarasie, nie trzeba będzie również przejmować się ustawionymi na nim meblami.

Źródło: Wintergardens, winter-gardens.pl

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT