Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

"Polska Smakuje" na Euro 2012

Pod hasłem „Polska Smakuje” będziemy prowadzić podczas Euro 2012 akcję promującą polską żywność. Gości przybyłych na mecze częstować będziemy polskimi tradycyjnymi jabłkami, truskawkami, rogalami świętomarcińskimi i sokami – powiedział podczas konferencji prasowej minister Marek Sawicki.

Dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami mediów odbywało się w ogrodzie ministerstwa. Wspólnie z ministrem Sawickim uczestniczyli w nim: minister sportu i turystyki Joanna Mucha i prezes Spółki PL 2012 Marcin Herra. O produktach, które podczas polskiego, tradycyjnego śniadania będą podawane opowiadał restaurator, znawca kuchni Adam Gessler.

Odbywające się w Polsce Mistrzostwa Europy będą doskonałą okazją do zaprezentowania przybyłym gościom wyjątkowej, smacznej polskiej kuchni i polskich produktów wysokiej jakości – zaznaczył minister Sawicki.

Działania informacyjno-promocyjne pod hasłem „Polska Smakuje” prowadzone będą podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM w dniach 8 - 28 czerwca br. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, odpowiednio do odbywających się meczów.

Akcja "Polska Smakuje" prowadzona jest przez nas od wielu lat, była m.in. głównym motywem przewodnim na Gruene Woche w Niemczech, gdzie byliśmy krajem partnerskim, już półtora roku temu. Kontynuując tą podróż po smakowitych produktach z Polski, chcemy również wydłużyć tę akcję na czas Euro 2012 – zapowiedział minister Sawicki.


Promocja ta będzie polegała na prezentacji oraz degustacji produktów, m.in. przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych riksz oznaczonych hasłem akcji. Taka właśnie riksza z polskimi produktami zaprezentowana została podczas dzisiejszej konferencji. Miejscem prezentacji będą okolice dworców kolejowych i portów lotniczych w Warszawie, gdzie rozdawane będą jabłka grójeckie. W Gdańsku goście będą mogli spróbować jak smakują truskawki kaszubskie, w Poznaniu swoją słodyczą zachwycać będą rogale świętomarcińskie, a we Wrocławiu orzeźwiać soki.

Podczas konferencji zaprezentowane zostało „Polskie Śniadanie”. Stół zastawiony różnorodnymi, smakowitymi potrawami to rezultat wspólnego, konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Spółkę PL.2012. Celem konkursu było wybranie menu polskiego śniadania, a tym samym zaprezentowanie polskich tradycji kulinarnych.

Dzisiaj chcemy je zaprezentować. Ci turyści, którzy będą poznawali polską gościnność i serdeczność byliby nie w pełni usatysfakcjonowani, gdyby nie posmakowali najlepszych produktów żywnościowych , jakie wytwarzają polscy rolnicy, jakie przygotowuje i podaje do sprzedaży nasze przetwórstwo rolno-spożywcze – powiedział szef resortu rolnictwa.

Wśród pięciu najpopularniejszych propozycji znalazły się: Twaróg z nowalijkami, jajecznica, drożdżowe bułeczki, polskie wędliny i jajka na miękko od kurki zielononóżki kuropatwianej.

Minister Sawicki podkreślił, że gościom przyjeżdżającym na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zaprezentujemy tradycyjne polskie śniadanie po to, aby mogli w pełni radować się z piłkarskiego święta.


Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wiejskiego www.minrol.gov.pl

Pełen tekst informacji prasowej oraz galeria zdjęć pod adresem https://www.gov.pl/web/rolnictwo/404-not-found

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu