Logo
Logo
Do góry

"Polska Smakuje" na Euro 2012

Pod hasłem „Polska Smakuje” będziemy prowadzić podczas Euro 2012 akcję promującą polską żywność. Gości przybyłych na mecze częstować będziemy polskimi tradycyjnymi jabłkami, truskawkami, rogalami świętomarcińskimi i sokami – powiedział podczas konferencji prasowej minister Marek Sawicki.

Dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami mediów odbywało się w ogrodzie ministerstwa. Wspólnie z ministrem Sawickim uczestniczyli w nim: minister sportu i turystyki Joanna Mucha i prezes Spółki PL 2012 Marcin Herra. O produktach, które podczas polskiego, tradycyjnego śniadania będą podawane opowiadał restaurator, znawca kuchni Adam Gessler.

Odbywające się w Polsce Mistrzostwa Europy będą doskonałą okazją do zaprezentowania przybyłym gościom wyjątkowej, smacznej polskiej kuchni i polskich produktów wysokiej jakości – zaznaczył minister Sawicki.

Działania informacyjno-promocyjne pod hasłem „Polska Smakuje” prowadzone będą podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM w dniach 8 - 28 czerwca br. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, odpowiednio do odbywających się meczów.

Akcja "Polska Smakuje" prowadzona jest przez nas od wielu lat, była m.in. głównym motywem przewodnim na Gruene Woche w Niemczech, gdzie byliśmy krajem partnerskim, już półtora roku temu. Kontynuując tą podróż po smakowitych produktach z Polski, chcemy również wydłużyć tę akcję na czas Euro 2012 – zapowiedział minister Sawicki.

Promocja ta będzie polegała na prezentacji oraz degustacji produktów, m.in. przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych riksz oznaczonych hasłem akcji. Taka właśnie riksza z polskimi produktami zaprezentowana została podczas dzisiejszej konferencji. Miejscem prezentacji będą okolice dworców kolejowych i portów lotniczych w Warszawie, gdzie rozdawane będą jabłka grójeckie. W Gdańsku goście będą mogli spróbować jak smakują truskawki kaszubskie, w Poznaniu swoją słodyczą zachwycać będą rogale świętomarcińskie, a we Wrocławiu orzeźwiać soki.

Podczas konferencji zaprezentowane zostało „Polskie Śniadanie”. Stół zastawiony różnorodnymi, smakowitymi potrawami to rezultat wspólnego, konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Spółkę PL.2012. Celem konkursu było wybranie menu polskiego śniadania, a tym samym zaprezentowanie polskich tradycji kulinarnych.

Dzisiaj chcemy je zaprezentować. Ci turyści, którzy będą poznawali polską gościnność i serdeczność byliby nie w pełni usatysfakcjonowani, gdyby nie posmakowali najlepszych produktów żywnościowych , jakie wytwarzają polscy rolnicy, jakie przygotowuje i podaje do sprzedaży nasze przetwórstwo rolno-spożywcze – powiedział szef resortu rolnictwa.

Wśród pięciu najpopularniejszych propozycji znalazły się: Twaróg z nowalijkami, jajecznica, drożdżowe bułeczki, polskie wędliny i jajka na miękko od kurki zielononóżki kuropatwianej.

Minister Sawicki podkreślił, że gościom przyjeżdżającym na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zaprezentujemy tradycyjne polskie śniadanie po to, aby mogli w pełni radować się z piłkarskiego święta.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wiejskiego www.minrol.gov.pl

Pełen tekst informacji prasowej oraz galeria zdjęć pod adresem https://www.gov.pl/web/rolnictwo/404-not-found

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
Quizy
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28314
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => lato-na-swiezym-powietrzu-inspiracje-tarasowe
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 27082
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-wykonac-i-zabezpieczyc-meble-z-palet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!