Logo
Logo

Nasiona kapusty | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Kapusta to bez wątpienia najpopularniejsze warzywo, które można samodzielnie wyhodować w swoim ogrodzie. Jeśli jest ona odpowiednio uprawiana, to wówczas plony dają ogromną satysfakcję. Jakie nasiona warto wybrać, aby wyhodować dorodną kapustę?

Spis treści
Czym różnią się nasiona kapusty? Jakie wybrać?
Najlepsze nasiona kapusty – gdzie kupić?

Czym różnią się nasiona kapusty? Jakie wybrać?

Obfity plon główek kapusty można zebrać we własnym ogrodzie niedużym kosztem. W tym celu wystarczy wybrać odpowiednie nasiona. Ich oferta jest bardzo różnorodna.
Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru nasiona:

  • Wśród tradycyjnych odmian kapusty głowiastej, z których można wyhodować białe, kuliste główki można wymienić nasiona o nazwie: 'Pierwszy Zbiór', 'Benia', 'Kamienna Głowa' oraz 'Fantazja'. Z kolei odmiany o czerwonawych lub bordowych liściach to np. 'Primero' i 'Haco'. Wśród kapust głowiastych wyróżniamy jeszcze warzywa o głowach w kształcie stożków – kapusty stożkowe (np. odmiany 'Cuor Di Bue Grosso' oraz 'Kalibo').
  • Do przygotowania gołąbków (poza wyśmienitą kapustą białą 'Brunświcką') doskonale nadaje się kapusta włoska np. 'Aubervilliers', 'Langedijska' czy 'Mira Polana'.

  • Z kolei soczyste sałatki można przyrządzić z kapusty pekińskiej, np. odmiany 'Bristol', 'Kasumi', 'Leaved' czy 'Tip Top'. 
  • Ciekawą propozycją uatrakcyjniającą wygląd ogrodu jest kapusta ozdobna z nasion której wyrastają wielokolorowe główki złożone z kędzierzawych liści. Potrafią one uroczo wkomponować się w rabaty kwiatowe, a w szczególności jesienią, kiedy to bardzo ładnie się wybarwiają.
  • Ostatnio często zwracamy się też do warzyw z innych zakątków świata – i tak, kapusta chińska, inaczej Pak-Choi, dorasta do mniejszych rozmiarów, ma ciekawy kształt, a najsmaczniejszą jej częścią są ogonki liściowe.

Nasiona kapusty w bogatej ofercie! Gdzie kupić?

Wybór nasion kapusty jest bardzo bogaty. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru wysokiej jakości nasiona z których można wyhodować okazałe głowy.

Wszystkie dostępne w sprzedaży w naszym sklepie nasiona kapust pochodzą od renomowanej marki Kiepenkerl i charakteryzują się wysoką zdolnością kiełkowania. Przy prawidłowej uprawie zawsze gwarantuje one bardzo obfity plon. Szeroki wybór oraz atrakcyjna cena pozwala każdemu klientowi wybrać odmianę odpowiednią dla jego upodobań.

Kapusta biała odmiana 'Brunswijker'
Nasiona kapusty białej
odmiana 'Brunswijker'
Kapusta biała 'Brunswijker' to typowa, jesienna odmiana kapusty o zwartych, płasko zaokrąglonych, dużych główkach. Nadaje się do przechowywania. Tworzy niewiele liści okalających.
Przejdź do sklepu i kup online
Kapusta czerwona spiczasta odmiana 'Kalibos'
Nasiona kapusty czerwonej
odmiana 'Kalibos'
Kapusta czerwona 'Kalibos' to niezwykła kapusta szpiczasta/stożkowa o średniej wielkości główki i czerwonych liściach. Chrupiąca, świeża konsystencja i łagodny słodki smak.
Przejdź do sklepu i kup online
Kapusta włoska odmiana 'Vertus 2'
Nasiona kapusty włoskiej
odmiana 'Vertus 2'
Kapusta włoska 'Vertus 2' to odmiana późna, drobno marszczona, ciemnozielona odmiana o średniej wielkości, zwartych główkach. Dobrze nadaje się do przechowywania. Zbiory przed przymrozkami.
Przejdź do sklepu i kup online
Kapusta pekińska odmiana 'Michihili'
Nasiona kapusty pekińskiej
odmiana 'Michihili'
Kapusta pekińska 'Michihili' to późna odmiana rodząca zielone, wąsko-owalne lub smukło-podłużne główki. Ma intensywnie korzenny smak.
Przejdź do sklepu i kup online

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., Zdjęcie tytułowe: Eric Prouzet/Unsplash ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nasiona kapusty | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nasiona kapusty | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Zwiń Pokaż więcej (5)