Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
1
Okazje

4 aplikacje przydatne podczas pracy w ogrodzie

W dobie internetu oraz aplikacji ułatwiających życie niemal w każdym jego aspekcie, można również spotkać specjalnie dedykowane aplikacje przydatne podczas prac w ogrodzie. Aplikacje te podpowiedzi kiedy i jak sadzić i dbać o rośliny, aby ich wygląd mógł cieszyć oko. Warto zwrócić więc uwagę na następujące tytuły.

 

Garden Planner

Pozwala zaplanować ogród w kontekście sadzenia krzewów, warzyw czy też drzew owocowych. Aplikacja podpowiada także, jakie rośliny będą czuły się obok siebie dobrze, a które niekoniecznie. Potrafi również na podstawie wielkości terenu oszacować ilość nasion lub sadzonek potrzebnych do jego zagospodarowania. Aplikacja to również możliwość stworzenia wirtualnego ogrodu.
Sprawdź, gdzie pobrać

Kwiaty - botaniczny quiz o roślinach

Posiada zbiór 119 najpopularniejszych gatunków kwiatów. Zawiera tryby dzięki którym zdecydowanie ułatwia rozpoznawanie kwiatów. Posiada również specjalny quiz polegający na rozpoznawaniu gatunków roślin na czas.
Sprawdź, gdzie pobrać

Identyfikowanie roślin

Na podstawie zdjęcia, aplikacja rozpoznaje daną roślinę, liść, kwiat oraz gatunek rośliny z jaką mamy do czynienia. Wystarczy wykonać zdjęcia a aplikacja w ciągu chwili udzieli nam informacji na temat rośliny.
Sprawdź, gdzie pobrać

Harmonogram prac w ogrodzie

Pozwala określić najlepszy czas na pracę przy konkretnym gatunku roślin, ustalając harmonogram tych prac. W aplikacji można stworzyć profil każdej ze swoich roślin, a ona podpowie nam kiedy i jakie zabiegi należy przy roślinie wykonać, przypominając nawet o regularnym podlewaniu.
Sprawdź, gdzie pobrać

Zdjęcie tytułowe: __Tatius__ / Pixabay

TagiKomentarze


Twoja strona ogrodu