Logo
Logo
Do góry

Gardena: Koszenie trawnika jesienią - kosiarka elektryczna, akumulatorowa czy podkaszarka?

Jesień to czas na przygotowanie ogrodu przed nadchodzącą zimą i zaplanowanie, jak chcielibyśmy, żeby wyglądał na przyszły sezon. Szczególną ważne jest wówczas odpowiednie skoszenie trawnika. Aby nam to ułatwić firma Gardena przedstawia lekkie i poręczne urządzenia ogrodowe: kosiarkę elektryczną, akumulatorową oraz podkaszarkę.

TEMAT NA CZASIE
Naturalny sposób na mech i chwasty | Działa już po godzinie!
TEMAT NA CZASIE
Naturalny sposób na mech i chwasty | Działa już po godzinie!
Masz już dość ręcznego pielenia chwastów, ale nie chcesz stosować szkodliwego glifosatu? Mamy dla Ciebie naturalną alternatywę – preparat...

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą

Jeśli do tej pory nie było żadnych przymrozków, ostatnie koszenie trawnika przed zimą można wykonać pod koniec października. Istotne jest, aby podczas mrozów nie chodzić jednak po trawniku zbyt często, bo może to doprowadzić do powstania ciemnych plam. Nie znikną do czasu, kiedy trawa nie zacznie ponownie rosnąć na wiosnę. Właściciele przydomowych ogrodów i amatorzy ogrodnictwa, powinni szczególnie zwrócić uwagę na kosiarki elektryczne i akumulatorowe.

GARDENA elektryczna kosiarka PowerMax 42 E GARDENA akumulatorowa kosiarka PowerMax 36 A Li GARDENA podkaszarka żyłkowa SmallCut 360

Modele z wymienną baterią nie wymagają zakupu benzyny, a podczas pracy w ogrodzie nie będzie potrzebny nam stały dostęp do prądu. Są one wydajne, nie wymagają użycia kabli, są także niedrogie w eksploatacji. Firma Gardena w swoim asortymencie posiada kosiarki akumulatorowe i elektryczne, których moc pozwala na koszenie każdego rodzaju trawnika. Kosiarki PowerMax są w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Są nie tylko nowoczesne i wydajne, ale także cieszą oko swoim przyjemnym wyglądem.

Elektryczna kosiarka PowerMax 42 E, akumulatorowa kosiarka PowerMax 36 A Li czy podkaszarka żyłkowa SmallCut 360?

Do koszenia trawnika jesienią firma Gardena poleca szczególnie:

  • GARDENA elektryczna kosiarka PowerMax 42 E - w kosiarce zastosowana jest technologia PowerPlus. Silniki posiadają wysoki moment obrotowy, co gwarantuje doskonałe efekty podczas cięcia w każdej sytuacji. Idealna do cięcia każdego typu trawnika, także wysokiej lub wilgotnej. Wyposażona w moduł koszenia, zbierania i mielenia trawy. Specjalne otwór kosza, umożliwia jego łatwe opróżnianie i wygodną obsługę. Zastosowanie nowoczesnej techniki gwarantuje lekkość pracy kosiarką. Włączniki zaprojektowane są dla intuicyjnej i komfortowej obsługi. Szerokość koszenia: 42 cm, moc silnika 1700 W. Zalecana dla trawników o powierzchni do ok. 800 m2.
  • GARDENA akumulatorowa kosiarka PowerMax 36 A Li - Wydajna i wytrzymała kosiarka do komfortowego koszenia trawy bez użycia kabla. Wyposażona w mocny, prosty w obsłudze, wymienny akumulator litowo-jonowy 36 V/3,0 AH z obracanym, wygodnym uchwytem. Specjalna technologia noży gwarantuje optymalne koszenie trawy. Wyposażona w funkcję mielenia ściętej trawy. Kosz posiada duży otwór do opróżniania oraz duże okno wskazujące poziom jego napełnienia. Kosiarka jest bardzo zwrotna i mobilna dzięki dużym tylnym kołom wykonanym z miękkiego tworzywa sztucznego. Składana rączka z szybkimi zamkami umożliwia wygodny transport i oszczędny sposób przechowywania. Ergonomiczny włącznik dopasowany jest do kształtu dłoni. Pojemność kosza: 40 l., szerokość pracy: 36 cm., waga: 15,4 kg. Jeżeli zaś chodzi o miejsca, w jakie kosiarka nie może dotrzeć, to idealnie do tego celu okażą się podkaszarki. Są niezastąpione tam, gdzie kosiarka nie wjedzie. Dokładnie przytną murawę w trudno dostępnych miejscach. Bez trudu podetnie przerośnięte brzegi trawnika, a jej przechowywanie jest niezwykle łatwe.
  • GARDENA podkaszarka żyłkowa SmallCut 360 - to lekki, poręczny model dwuręczny, który zapewnia wygodne i stabilne prowadzenie. Posiada w pełni automatyczne przedłużanie żyłki. Włącznik bezpieczeństwa chroni przed przypadkowym włączeniem urządzenia.  Moc silnika: 300 W.
Kosiarka Kosiarka Gardena Kosiarka Gardena

źródło i zdjęcia: Gardena

Warto przeczytać
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu