Logo
Logo

Ziemia do róż | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Róże to przepiękne rośliny ozdobne, które kwitną właściwie przez całe lato. Są to wdzięczne kwiaty, które po prawidłowej pielęgnacji odwdzięczają się niesamowicie urokliwymi kwiatami. Dobrze dobrane podłoże jest tutaj gwarantem prawidłowego rozwoju rośliny. Jaką więc ziemię do róż wybrać? Sprawdź i dowiedz się gdzie kupić ziemię do róż! 

Spis treści
Jaką ziemię do róż wybrać? Jak wzbogacić ziemię do róż?

Jaką ziemię do róż wybrać?

Róże uwielbiają podłoże bogate w próchnicę, jednak nie pogardzą dodatkiem perlitu. Dzięki temu woda będzie w odpowiedni sposób magazynowana wokół korzeni. Gotowe podłoże powinno zawierać dodatek długo uwalniającego się nawozu, który od samego początku będzie odżywiał korzenie oraz część nadziemną rośliny. Ph jest tu szczególnie ważne: powinno mieścić się w zakresie od 5,5 do 6,5 punktu kwasowości gleby. Dzięki bogatej ofercie sklepów ogrodniczych można zaopatrzyć się w gotowe podłoża, które są już odpowiednio przygotowane pod ich uprawę.

Podłoże przeznaczone pod uprawę róż powinno być przepuszczalne, właściwie pozbawione obecności gliny czy innych warstw, które uniemożliwiają swobodny przepływ wody. Róże nie znoszą nadmiaru wody wokół swoich korzeni, dlatego też przed przesadzeniem ich w miejsce docelowe, powinno się wymieszać je z perlitem. Dzięki temu powstanie drenaż, który umożliwi różom prawidłowy rozrost korzeni.

Ziemia uniwersalna – do róż i innych roślin ogrodowych
Ziemia uniwersalna do róż oraz innych roślin ozdobnych
Ziemia uniwersalna stanowi mieszankę torfu niskiego i wysokiego z przeznaczeniem do uprawy większości roślin domowych i ogrodowych. Nie zawiera żadnych sztucznych nawozów.
Kup online w naszym sklepie!

Jak wzbogacić ziemię do róż?

Standardowym ruchem, który właściwie powinien być wykonany przed każdym nasadzeniem, jest wzbogacenie ziemi dobrej jakości kompostownikiem lub przeleżałym obornikiem. Dzięki temu od samego początku roślina będzie mogła pobierać z podłoża składniki odżywcze. W przygotowywaniu drenażu powinniśmy jednak unikać piasku, który może sprawić, że w nadmiarze będzie on robił dla korzeni barierę zbyt ciężką do przebicia się przez podłoże. W przypadku posiadania gleby zbyt zasadowej, do jej zakwaszenia można użyć specjalnych produktów, które podniosą jej kwasowość.

Wyhoduj pyszne i zdrowe pomidory bez chemii i sztucznych nawozów. Jak? Naturalnie
Przeczytaj także
Wyhoduj pyszne i zdrowe pomidory bez chemii i sztucznych nawozów. Jak? Naturalnie
Kwasomierz pH-metr glebowy | Target
Kwasomierz pH-metr glebowy
Wygodny i łatwy w użyciu zestaw do sprawdzania odczynu pH gleby w ogrodzie, na trawniku czy w doniczce.
Kup online w naszym sklepie!
Podłoże pH-, zakwasza i zmniejsza pH gleby
Podłoże pH-, zakwasza i zmniejsza pH gleby
Nawóz doglebowy przeznaczony do nawożenia i korekty pH gleby, stosowany w celu zakwaszenia gleby. Zawiera substancje poprawiające właściwości cieczy, co wpływa na długość i efektyw- ność zabiegu zakwaszania.
Kup online w naszym sklepie!
Podłoże pH+, odkwasza i podwyższa pH gleby
Podłoże pH+, odkwasza i podwyższa pH gleby
Nawóz doglebowy przeznaczony do nawożenia i korekty pH gleby, stosowany w celu odkwaszenia gleby. Zawiera substancje poprawiające właściwości cieczy, co wpływa na długość i efektywność zabiegu odkwaszania.
Kup online w naszym sklepie!

Róże mogą być również uprawiane w skrzynkach oraz dużych donicach. Tarasy lub pergole otoczone skrzyniami to świetne miejsce do puszczenia róż pnących, ale i tutaj należy mieć na uwadze fakt, iż pielęgnacja będzie wymagająca częstszych odwiedzin u roślin w celu zapewnienia im odpowiednich warunków. Przede wszystkim należy pamiętać o częstszym nawożeniu, gdyż skrzynie to miejsce o ograniczonej przestrzeni i składniki odżywcze mogą ulec wyczerpaniu znacznie wcześniej niż na rabacie. W tym przypadku ziemia gotowa, która zostanie użyta do wypełnienia donic, powinna być wzbogacona w nawóz, który pomoże róży w unormowaniu swojego stanu, po szoku jakiego doznała po gwałtownym przesadzaniu. 

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: cocoparisienne / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do róż | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do róż | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (6)