Logo
Logo

Jak usunąć pień po świętym drzewie? 3 sprawdzone sposoby!

Zdarza się, że niezbędne jest wycięcie drzewa, czy to ze względów estetycznych, czy bezpieczeństwa lub po prostu choroby rośliny. Niezależnie od przyczyny po wycince zostaje mało estetyczny pień. Samoistny rozkład pnia trwa bardzo długo, co przysparza wielu kłopotów i uniemożliwia wykorzystanie danego miejsca. Jak najlepiej usunąć pień po ściętym drzewie? Mamy dla Was 3 sprawdzone sposoby!

Spis treści
Jak wykorzystać nawóz azotowy, by pozbyć się pnia? Jak wykopać pień? Jak wykorzystać grzybnię do rozkładu drewna pni drzew?

3 sposoby na pozbycie się pnia po ściętym drzewie

Saletra amonowa

Często spotykanym sposobem na pozbycie się pnia jest zastosowanie nawozu azotowego - saletry amonowej. W pniu należy wywiercić kilka otworów lub ponacinać go siekierą, a następnie w powstałe dziury nasypać saletrę. Tym sposobem znacznie przyspieszymy rozkład pnia, ale wciąż będzie trwał on od 3 do 5 lat.

Saletra Wapniowo-Amonowa
Saletra Wapniowo-Amonowa
Nawóz przeznaczony jest do wszystkich upraw i na każdej glebie, szybko działa, może być stosowany do nawożenia przedsiewnego oraz pogłównego.
KUP W NASZYM SKLEPIE!

Wykopywanie pnia

Innym sposobem jest tradycyjne wykopanie pnia. Niestety przy dużych drzewach, które mają silny system korzeniowy, jest to zajęcie niezwykle męczące i czasochłonne. Ręczne wykopywanie jest niezwykle trudne, dlatego osoby, które decydują się na ten sposób, powinny rozważyć wynajęcie koparki lub ciągnika. Trzeba też pamiętać o szkodach, które przy okazji powstaną.

Grzybnia do rozkładu pni drzew

Zdecydowanie najprostszym i najszybszym sposobem jest użycie żywej grzybni, która rozłoży pień, czyli preparatu Pg-Poszwald Eko. Co więcej, w ten sposób zostaną usunięte również korzenie drzewa. Gotowe preparaty do rozkładu pni cieszą się bardzo dobrymi opiniami, które potwierdzają ich skuteczność. Dodatkową zaletą jest niska cena i prostota ich użycia.

Grzybnia do usuwania pni i do kompostowania
Grzybnia do usuwania pni i do kompostowania
Pg-POSZWALD EKO to ekologiczna grzybnia do rozkładu pni drzew i kompostowania. Produkt jest łatwy i bezpieczny w stosowaniu oraz w 100% naturalny i ekologiczny.
KUP W NASZYM SKLEPIE!

Jak działa Pg-Poszwald Eko – grzybnia do rozkładu pni i kompostowania?

Pg-Poszwald Eko zawiera grzyby Peniophora gigantea, które naturalnie występują w przyrodzie. Są bezpieczne dla ekosystemu oraz ludzi i zwierząt domowych. Jest to więc w pełni bezpieczny i ekologiczny produkt. Grzyby powodują szybszy rozkład pnia, ułatwiając jego skuteczne usunięcie. Sposób użycia Pg-Poszwald Eko jest bardzo prosty. Najpierw należy ponacinać siekierką lub wywiercić jak najwięcej otworów, a następnie na cały pień nałożyć przygotowany produkt. Na koniec pozostaje czekać na efekt działania grzybów, pamiętając, aby były one cały czas wilgotne. W tym celu można je przykryć ziemią lub liśćmi.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Pavlofox / Pixabay

Autor
Jak usunąć pień po świętym drzewie? 3 sprawdzone sposoby!
Jak usunąć pień po świętym drzewie? 3 sprawdzone sposoby!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl