Logo
Logo
124
Okazje
Artykuł na: 17-22 minuty

Akumulatorowe elektronarzędzia ogrodowe. Dlaczego warto je wybrać?

Jeśli chcesz ułatwić sobie prace, warto wybrać odpowiednie ogrodowe urządzenia. Wraz z firmą MAKITA przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik pielęgnacji otoczenia wokół domu. Sprawdź, co musisz zrobić w ogrodzie, by odpowiednio o niego jesienią.

 

Porządki nie ominą żadnego ogrodu: koszenie, grabienie i cięcie to tylko kilka czynności na długiej liście jesiennych zabiegów, które musisz wykonać w swoim ogrodzie, by odpowiednio przygotować go do początku sezonu czy zimowego odpoczynku. Czeka Cię więc mnóstwo pracy! Do pomocy niezastąpione będą odpowiednie narzędzia: do trawnika: kosiarki i podkaszarki; do przycinania: sekatory, nożyce i pilarki; do sprzątania: dmuchawy i wózki. 

Które narzędzia ogrodowe najlepiej wybrać, by łatwo, szybko i wygodnie wykonać wszystkie prace? Wybór jest ogromny i dla niedoświadczonego ogrodnika może być bardzo trudny! Do wyboru mamy narzędzia spalinowe, elektryczne i coraz popularniejsze narzędzia akumulatorowe.

WYBIERZ WYGODNE ELEKTRONARZĘDZIE AKUMULATOROWE!

Narzędzia akumulatorowe to doskonały wybór, jeśli szukasz komfortu użytkowania, bez żadnych ograniczeń, długiego kabla, hałasu i uciążliwych spalin. Z jednym akumulatorem, pasującym do wielu różnych narzędzi, zadbasz o swój ogród  od trawnika, aż po czubki drzew.

Pełen asortyment akumulatorowych narzędzi ogrodowych znajdziemy w ofercie firmy MAKITA. To doskonały wybór zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i ogrodników amatorów. Narzędzia zasilane są wytrzymałymi akumulatorami litowo-jonowymi 18V. Dzięki uniwersalności systemu i możliwości użycia akumulatorów do innych urządzeń, mamy możliwość pracy z ponad 320 narzędziami, nie tylko do ogrodu!

Akumulatorowe elektronarzędzia ogrodowe MAKITA to:

W ofercie firmy Makita jest prawie 90 różnych modeli narzędzi akumulatorowych. Produkty są dostępne w kilku wersjach w zależności od dodatkowego wyposażenia. znajdziesz je u regionalnych dealerów na: https://www.makita.pl/dealerlocator.html

Bez spalin, bez hałasu i bez uciążliwego, plączącego się pod nogami kabla. Nigdy wcześniej praca w ogrodzie nie była taka łatwa i przyjemna! Wystarczy jeden akumulator litowo-jonowy 18V, by wykonać wszystkie prace na każdym z urządzeń ogrodowych (i nie tylko).

Zalety elektronarzędzi akumulatorowych MAKITA

 • WYGODA UŻYTKOWANIA
  Narzędzia mają ergonomiczną konstrukcję, są lekkie i łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnemu sterowaniu. Brak plączącego się pod nogami kabla ułatwia manewrowanie i większy zasięg (nie potrzebują paliwa ani źródła prądu).
 • CZYSTA ENERGIA
  Narzędzia akumulatorowe przy pracy nie emitują zanieczyszczeń (jak urządzenia spalinowe), a ich moc jest porównywalna z siłą narzędzi elektrycznych (sieciowych)!
 • CICHA PRACA
  Dzięki technologii bezszczotkowego silnika, narzędzia podczas pracy mają bardzo niski poziom hałasu. Możesz pracować nawet wcześnie rano, nie przeszkadzając sąsiadom.
 • JAKOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ
  Narzędzia posiadają technologię PT, która zapewnia podwyższoną odporność na pył i wilgoć.
 • UNIWERSALNOŚĆ
  Wystarczy jeden akumulator, by zasilić wiele narzędzi ogrodowych (i nie tylko). Pasują do wszystkich maszyn systemu 18V, są proste w użyciu i wydajne.
 • WYSOKA WYDAJNOŚĆ i TRWAŁOŚĆ
  Akumulatory litowo-jonowe firmy MAKITA mają wysoką moc oraz niski poziom samoczynnego rozładowania. W razie potrzeby można je doładować w każdym momencie. Diody LED informują o niskim poziomie naładowania akumulatora, przeciążeniu oraz przegrzaniu.
 • NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI
  Koszty zakupu zwracają się bardzo szybko, bo narzędzia nie wymagają takiego serwisowania, jak narzędzia spalinowe czy elektryczne. Ponadto możesz mieć wiele narzędzi i tylko 1 akumulator.
 • ŁATWOŚĆ PRZECHOWYWANIA
  Niewielkie rozmiary narzędzi akumulatorowych sprawiają, że zajmują niewiele miejsca i łatwo je przechować nawet w niewielkim domku narzędziowym.

 
Jakich elektronarzędzi potrzebujesz do prac w ogrodzie?

Do jesiennych prac w ogrodzie niezbędne będą odpowiednie narzędzia: do koszenia trawnika: kosiarki i podkaszarki; do cięcia i podcinania: sekatory, nożyce i pilarki; do sprzątania liści i gałęzi: dmuchawy i wózki. Sprawdź, jak je wykorzystać.

Pielęgnacja trawnika

Wystarczy zaledwie kilka czynności, by wzmocnić murawę przed zimową drzemką. Jeśli jest sucho, należy go podlewać, a w miejscach, gdzie powstały ubytki można jeszcze dosiać nasiona. Odpowiednie nawożenie wzmocni źdźbła, a wertykulacja darni pozwoli uniknąć wielu chorób. Na sam koniec przyda się jeszcze krótkie przycięcie, by trawa bezpiecznie mogła zimować pod śniegiem. Dowiedz się więcej

Narzędzia MAKITA do koszenia trawy

Polecane narzędzia

 • NOŻYCE DO TRAWY
  Nożyce akumulatorowe DUM604SYX są idealne do przycinania krawędzi murawy przy chodnikach, krawędziach rabat i pod krzewami. Niewielka waga (1,4 - 1,8 kg), dobre wyważenie i ergonomicznie zaprojektowana gumowana rękojeść gwarantują wygodną pracę, a nowy kształt ostrza gwarantuje precyzyjne i ostre cięcie źdźbeł trawy i niewielkich gałązek. Wysokość cięcia ustawiana w 3 pozycjach (15, 20 oraz 25 mm). Nożyce wyposażone są w ostrze do cięcia trawy i ostrze tnące do żywopłotu, które w razie potrzeby można łatwo wymieniać bez użycia narzędzi. Istnieje również możliwość zastosowania uchwytu przedłużającego, pozwalającego na wygodne użytkowanie urządzenia w pozycji stojącej. Blokada włącznika chroni przed przypadkowym uruchomieniem.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych nożyc do trawy od firmy MAKITA

 • KOSIARKI
  Kosiarka akumulatorowa DLM530Z pozwala na skoszenie ogrodu o powierzchni nawet do 2300 m² na jednym naładowaniu 4 akumulatorów BL1860B. W przeciwieństwie do kosiarek spalinowych, jej praca jest bardzo cicha! Posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego oraz Soft no load automatyczną redukcję prędkości silnika w zależności od obciążenia dla uzyskania niższego poziomu hałasu. Kosiarka ma 2-zębne ostrze i 3 funkcje: cięcia trawy, zbierania i mulczowania ścinków. Dodatkowe udogodnienia to 2-stopniowa regulacja wysokości uchwytu, 10-stopniowa centralna regulacja wysokości koszenia oraz solidna stalowa obudowa zwiększająca wytrzymałość urządzenia. Dłuższy czas pracy dzięki 4 portom na akumulatory, przełączanie pomiędzy parami akumulatorów za pomocą przełącznika. Posiada solidną stalową obudowę, szerokie koła na łożyskach kulkowych oraz kosz na ścinki ze wskaźnikiem poziomu zapełnienia.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych kosiarek do trawy od firmy MAKITA

 • KOSY I WYKASZARKI
  Podkaszarka akumulatorowa DUR191LZX3 idealnie nadaje się do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach pod drzewami i krzewami, przy ogrodzeniu i na skarpach. Jest wygodna i lekka (3,2 - 3,5 kg), a co najważniejsze prosta w obsłudze: posiada łagodny rozruch i praktyczny hamulec ręczny. Wielofunkcyjny panel kontrolny umieszczony w pobliżu prawej ręki ułatwia obsługę urządzenia. Posiada elektroniczne podtrzymanie obrotów regulowane pod wpływem obciążenia oraz wygodny, asymetryczny uchwyt typu "pętla" z włącznikiem spustowym. Posiada także funkcję usuwania odpadów trawy czyli powolne, lewe obroty narzędzia tnącego w celu samooczyszczenia. Jest składana na 2 elementy dla ułatwienia transportu i przechowywania. Istnieje możliwość zastosowania głowicy tnącej z nożami z poliamidu oraz 3-zębnego noża tnącego.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych kos i wykaszarek od firmy MAKITA

Przycinanie drzew i krzewów

Po okresie bujnego, wiosennego i letniego wzrostu roślin wielu ogrodników w październiku sięga po sekatory, by utrzymać rośliny w dobrej formie do następnego sezonu. Nadszedł właśnie doskonały okres do wycięcia starych pędów i przywrócenia krzewom pięknego wyglądu. To także odpowiedni czas na wycięcie pędów, które już nie owocują. Dowiedz się więcej

Narzędzia MAKITA do przycinania roślin

Polecane narzędzia

 • SEKATORY AKUMULATOROWE
  Akumulatorowy sekator ogrodniczy DUP361PT2 gwarantuje ekstra ostre, precyzyjne i gładkie cięcie (jak podczas pracy zwykłym sekatorem ręcznym), ale dzięki energii z 2 akumulatorów BL1850B można nim przyciąć nawet do 71000 gałązek o średnicy do 15 mm! Maksymalna średnica cięcia to 33 mm. Pracę ułatwia ergonomiczny uchwyt pokryty elastomerem z osłoną na palce oraz 2-stopniowa regulacja otwarcia ostrza. Umieszczone na kontrolerze diody LED informują o niskim poziomie naładowania akumulatora, przeciążeniu oraz przegrzaniu. Umieszczenie akumulatorów w wygodnym plecaku (z regulowanymi szelkami) zapewnia doskonałą manewrowalność w wąskich przestrzeniach.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych sekatorów od firmy MAKITA

 • NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU
  Akumulatorowe nożyce do żywopłotu DUH754SRGE są niezastąpione do przycinania zielonych ścian. Kształt ostrza jest optymalny dla gładkiego cięcia, a lekka konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania. Długa jednostronna listwa tnąca (75 cm) z łatwością przecina gałązki nawet do 23 mm grubości. Posiada specjalną listwę na ścinki dostosowaną do szerokości urządzenia, a przycisk obrotów wstecznych pozwala na rozwarcie ostrzy i uwolnienie zablokowanej gałęzi. Posiada zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem wymagające od użytkownika wciśnięcia włączników na obu rękojeściach. Dwa akumulatory i ładowarka szybkiego ładowania gwarantują wydajną pracę w każdych warunkach.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych nożyc do żywopłotu od firmy MAKITA

 • PILARKI ŁAŃCUCHOWE
  Lekkie, kompaktowe, akumulatorowe pilarki łańcuchowe firmy MAKITA to grupa kilkunastu modeli o różnej mocy i rozmiarach (długość prowadnicy od 11,5 do 40 cm) i wadze (od 2,6 do 5,1 kg). Dzięki takiej różnorodności z łatwością dobierzesz urządzenie do potrzeb Twojego ogrodu: podcinania i przycinania gałęzi drzew i krzewów. Pilarki akumulatorowe nie emitują spalin i hałasu, a dzięki akumulatorom praca jest wygodna i efektywna! Są wyposażone w wydajny silnik zasilany przez profesjonalne akumulatory LXT 18V.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych pilarek łańcuchowych od firmy MAKITA


Sprzątanie liści i gałęzi

Jesień w ogrodzie dla wielu ogrodników bywa najbardziej znienawidzoną porą roku, kojarzącą się z ciągłym grabieniem i usuwaniem gałęzi po cięciu. Ziemia, pokrywa się grubym dywanem kolorowych liści – jest ich zwykle tak dużo, że chcemy się ich pozbyć jak najszybciej! Dowiedz się więcej

Narzędzia MAKITA do sprzątania liści

Polecane narzędzia 

 • DMUCHAWY DO LIŚCI
  Akumulatorowa dmuchawa DUB363PT2V dzięki zasilaniu 2 akumulatorami 18 V Li-Ion o 3-stopniowej regulacja siły wydmuchu umożliwia zastosowanie jej do wielu jesiennych prac porządkowych. Doskonale przyda się do usuwania liści (także mokrych oraz ich rozdrabniania) oraz wszystkich odpadków, które powstają podczas jesiennych prac ogrodniczych: skoszonej trawy, ścinków drewna, a nawet piachu z podjazdu. W razie potrzeby, można ją szybko przezbroić na odkurzacz! Komfortową pracę zapewnia długa dysza z 3-stopniową regulacją oraz możliwość zastosowania paska na ramię. Warto także zwrócić uwagę na mniejsze i lżejsze dmuchawy akumulatorowe (UB100DZ oraz UB101DZ) zasilane akumulatorami 12 V max, które doskonale sprawdzą się w małych ogrodach.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych dmuchaw do liści od firmy MAKITA

 • WÓZKI SAMOBIEŻNE
  Samobieżny wózek transportowy DCU180Z doskonale nadaje się do przewożenia ogrodowych ładunków do 130 kg może służyć jako taczka (platforma) lub skrzynia ładunkowa. Silnik został umieszczony w kole przednim, a regulacja prędkości za pomocą spustu z dwoma biegami pozwala na poruszanie się w przód oraz do tyłu. Dźwignia hamulca z mechanizmem blokującym zapobiega przypadkowemu stoczeniu. Składane uchwyty pozwalają zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania urządzenia. Dźwignia hamulca z mechanizmem blokującym zapobiega przypadkowemu stoczeniu się taczek przy nachyleniu terenu. Podobną rolę pełni blokada tylnych kół. Można je zdemontować i zastąpić stopkami. Przydatnym rozwiązaniem są dwie diody LED oświetlające drogę przed taczkami.
  >>> Zobacz pełną ofertę akumulatorowych wózków samobieżnych od firmy MAKITA

 


 

Jedno narzędzie wiele możliwości
AKUMULATOROWY MULTISYSTEM

Akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne 2x18V DUX60 to uniwersalne narzędzie, zasilany dwoma akumulatorami 18V, pozwalające na przezbrajanie maszyny w zależności od potrzeb. Wyposażone jest w BLDC - bezszczotkowy silnik prądu stałego. Pracuje w technologii XPT (podwyższona odporność na pył i wilgoć). System AFT (Active Feedback Sensing) zapewnia automatyczne wyłączenie narzędzia w przypadku nagłego spowolnienia lub zatrzymania tarczy (tzw. kick-back).

To nowoczesne urządzenie oferuje wiele możliwości! Pozwala na szybkie przezbrajanie w zależności od potrzeb i jest kompatybilne z wieloma rodzajami przystawek – może dodać do niego:
   • przedłużenie wału LE400MP,
   • podkaszarkę do trawy ER400MP,
   • kosę do trawy EM400MP oraz EM404MP,
   • kultywator KR400MP oraz KR401MP,
   • nożyce do żywopłotu EN400MP,
   • piłę łańcuchową EY401MP.

Akumulatorowy MULTISYSTEM MAKITA DUX60Z to doskonałe narzędzie do kompleksowej pielęgnacji ogrodu. Wystarczy jedna jednostka napędowa, dwa akumulatory litowo-jonowe i dowolna przystawka, by szybko, łatwo i wygodnie wykonać każdą pracę w ogrodzie: od prac ziemnych, koszenie, aż po przycinanie gałęzi w wysokich koronach drzew.

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą MAKITA. Pozostała szeroka oferta produktów dostępna jest na stronie www.makita.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!