Logo
Logo

Makita zaprzestanie produkcji narzędzi z silnikami spalinowymi!

Makita z dniem 31 marca 2020 roku zaprzestanie produkcji narzędzi z silnikami spalinowymi! Firma planuje teraz skoncentrować zasoby zarządzania na rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów bezprzewodowych, udoskonalając przy tym ich silniki i technologie ładowania/rozładowania akumulatorów. Przyspiesza również odejście od produkcji narzędzi z silnikami spalinowymi oraz wdrażanie rozwiązań bezprzewodowych w elektronarzędziach i narzędziach ogrodowych.

Makita to światowy lider z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży: elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych (akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych). Przez cały ten okres pamięta o odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, a ochronę środowiska traktuje za jeden z kluczowych kierunków swojej działalności. Od wielu lat konsekwentnie realizuje również plany nieustannego ulepszania swoich technologii, tak aby zminimalizować ich niekorzystny wpływ na przyrodę. Do produkcji urządzeń wybiera najlepsze materiały i eliminuje z procesu substancje, które mogłyby stanowić zagrożenie dla środowiska. Jako cel długofalowy postawiła sobie oszczędzanie energii oraz redukcję emisji CO2.


Rewolucja akumulatorowa trwa!

Zgodnie z tymi założeniami Makita robi kolejny ważny krok w przyszłość i rozstaje się z technologią spalinową. Już od 2022 roku zakończy produkcję i stosowanie silników spalinowych w swoich narzędziach, tym samym wspierając gospodarkę naturalną i dbając o przyszłość naszą, naszych bliskich i kolejnych pokoleń.

Rozumiejąc rosnącą świadomość globalnych problemów związanych z ochroną środowiska oraz coraz większe zapotrzebowanie na wygodne, bezprzewodowe produkty, Makita nadal będzie inwestować w rozwój technologii akumulatorowych, czego efektem obecnie są prężnie rozwijające się rodziny maszyn CXT, LXT oraz najnowsza, innowacyjna technologia XGT.

Rozwijając technologie akumulatorowe nieprzerwanie dąży do zaspokojenia rosnących wymagań użytkowników, począwszy od lekkich prac w domu i ogrodzie, poprzez wykorzystanie maszyn w warsztatach, na budowach oraz we wszechstronnym utrzymaniu zieleni, a skończywszy na zastosowaniu w przemyśle ciężkim. Jesteśmy dumni, że nasza firma bierze udział w globalnych zmianach, których celem jest ochrona i odnowa środowiska naturalnego naszej planety.

11/03/2020
Więcej szczegółów na stronie www.makita.pl

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (6)

Komentarze

Dodaj komentarz