Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
206
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Pilarka łańcuchowa: 7 modeli do ogrodu!

Piły łańcuchowe, zwane potocznie pilarkami to narzędzia mechaniczne, które potrzebne są w każdym ogrodzie. W zależności od rodzaju, wielkości i mocy nadają się do cięcia różnych grubości gałęzi, podcinania i formowania roślin oraz przygotowania drewna opałowego. Od rodzaju prac, mocy i mobilności urządzenia zależy wybór odpowiedniego modelu pilarki: spalinowej, elektrycznej lub akumulatorowej. Którą zatem powinieneś wybrać do swojego ogrodu?

Wraz z ekspertami firmy MAKITA przygotowaliśmy praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak wybrać pilarkę odpowiednią do Twoich potrzeb!

 

Pilarki łańcuchowe to nie tylko oręż do profesjonalnych pilarzy dla ciężkich prac w lesie, ale także idealne narzędzia dla ogrodników. Służą do ścinania, podcinania oraz formowania drzew i krzewów, przygotowania drewna na opał, a nawet do niektórych prac ciesielskich (np. docięcia desek do budowy domku ogrodowego).

Rynek ogrodowych pilarek łańcuchowych dynamicznie się rozwija, a z roku na rok pojawiają się nowe produkty. Warto wybierać je "z głową", dlatego przygotowaliśmy dla Was najpopularniejsze i sprawdzone modele pilarek firmy MAKITA, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie.

Dlaczego warto wybrać piłę łańcuchową firmy MAKITA?

Prawie 100 letnie doświadczenie, innowacyjność oraz szeroka gama produktów stawia firmę MAKITA na pozycji lidera na światowym rynku przenośnych narzędzi akumulatorowych, pneumatycznych i narzędzi ogrodowych. Pierwszym przenośnym narzędziem firmy był wyprodukowany w 1958 roku strug do drewna, a już 10 lat później (jako pierwsza firma na świecie) wprowadzono do sprzedaży elektronarzędzie z akumulatorem. Dziś, dla amatorów i profesjonalistów, narzędzia MAKITA to synonim niezawodności i długowieczności.

Profesjonalne pilarki łańcuchowe firmy MAKITA są wydajne, wygodne i równie łatwe w użytkowaniu jak inne mechaniczne narzędzia ogrodowe. Z powodzeniem zastąpią ręczną piłę i siekierę, a odpowiednio użytkowane, będą służyć nam przez lata!

Jaką pilarkę wybrać do ogrodu?

Przed zakupem pilarki warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak często i do czego chcemy ją wykorzystać? Dla niedoświadczonego ogrodnika wybór odpowiedniego urządzenia może stanowić nie lada problem. Modele pilarek podzielone są na podstawie ich zasilania (dostępne są piły z napędem elektrycznym, w tym także akumulatorowym oraz spalinowym). Różnią się mocą, wagą, długością prowadnicy, poziomem emitowanego hałasu oraz długością pracy i mobilnością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając pilarkę łańcuchową do wykorzystania w ogrodzie.

Pilarki spalinowe

Pilarki spalinowe stosowane są przez profesjonalnych arborystów do prac w lasach i parkach. Krótsze i lżejsze modele mogą być z powodzeniem wykorzystywane w ogrodach do cięcia drzew i grubych gałęzi. To zdecydowanie najcięższe, najmocniejsze i najwydajniejsze ze wszystkich pilarek. Mają też najdłuższe prowadnice (u niektórych modeli nawet 90 cm). Zasilane są wysokoprężnym, dwusuwowym silnikiem spalinowym na paliwo płynne (mieszankę oleju i benzyny), dzięki czemu są najbardziej mobilne i nie są uzależnione od źródła energii (brak ograniczenia kablem) – pozwala to na użytkowanie w dowolnym miejscu.

Pilarki spalinowe, dzięki mocnym silnikom, masywnej i wzmocnionej budowie, przystosowane są do najcięższych prac w ogrodzie, w sadzie lub w lesie.

Kompaktowe pilarki firmy MAKITA łączą technologie wykorzystywane w urządzeniach profesjonalnych z łatwością obsługi i lekkością pilarek hobby. Niewielkie rozmiary i waga oraz efektywny system tłumienia drgań gwarantuje wygodną pracę. Nie emitują szkodliwych spalin dzięki zamontowanemu katalizatorowi, który powoduje dopalanie szkodliwych związków chroniąc środowisko i użytkownika pilarki. Łatwy rozruch, boczny napinacz łańcucha i system automatycznego smarowania oraz przełącznik wielofunkcyjny (opcja półgaz/ssanie oraz start/stop) i bezobsługowy zapłon elektroniczny zapewniają łatwy rozruch, wygodną i bezawaryjną pracę.

Pilarki spalinowe do ogrodu MAKITA

Polecane modele

 1. SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA EA3500
  Kompaktowa pilarka spalinowa idealna do prac wokół domu i w ogrodzie. >>> Dowiedz się więcej
  Pojemność skokowa: 35 cm³, moc silnika: 1,7 kW (2,3 KM), długość prowadnicy: 35 cm, waga: 4,4 kg.
 2. SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA EA4300
  Dłuższa prowadnica i większa moc silnika umożliwiają łatwiejsze cięcie grubych konarów. >>> Dowiedz się więcej
  Pojemność skokowa: 42,4 cm³, moc silnika: 2,2 kW (3,0 KM), długość prowadnicy: 38 cm, waga: 4,8 kg.

Pilarki elektryczne

Pilarki elektryczne sprawdzą się doskonale do większości prac wokół do mu i w ogrodzie (do cięcia drzew i podcinania gałęzi, czy przygotowania drewna do kominka), tam gdzie mamy dostęp do prądu o napięciu 230 V (tylko to ogranicza ich wykorzystanie, jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniego przedłużacza sieciowego dotrzemy do każdego miejsca). Są za to bardziej niezawodne i znacznie prostsze w obsłudze od spalinowych, a do tego bardzo ciche, nie emitują spalin i nie wymagają dolewania paliwa, wymiany świec czy filtrów.

Pilarki elektryczne są tańsze, ciche i bardzo wydajne. Doskonale nadają się wszystkich prac w ogrodzie: cięcia drzew i krzewów oraz przygotowania drewna opałowego

Pilarki elektryczne do ogrodu MAKITA

Polecane modele

 1. ELEKTRYCZNA PILARKA ŁAŃCUCHOWA UC3551A
  Uniwersalna pilarka do wycinania i przycinania drzew i krzewów w ogrodzie. >>> Dowiedz się więcej
  Moc znamionowa: 2000 W, długość prowadnicy: 35 cm, waga: 5,4-5,7 kg
 2. ELEKTRYCZNA PILARKA ŁAŃCUCHOWA UC4550A
  Długa prowadnica ułatwia pracę przy wycinaniu drzew. >>> Dowiedz się więcej
  Moc znamionowa: 2000 W, długość prowadnicy: 45 cm, waga: 5,4-5,7 kg

Pilarki akumulatorowe

Pilarki akumulatorowe łączą w sobie wszystkie zalety urządzeń spalinowych i elektrycznych i z powodzeniem dorównują im pod względem mocy, łatwości i wygody stosowania. Są wydajne i lekkie! Prosta obsługa, zerowa emisja zanieczyszczeń, bardzo niski poziom hałasu, a także brak kosztów związanych z zakupem paliwa, wyeliminowanie wydatków na kosztowny serwis silnika spalinowego i czasochłonne zabiegi konserwacyjne – to niewątpliwe zalety urządzeń akumulatorowych.

Zasilane są wydajnymi litowo-jonowymi akumulatorami o napięciu 18 V i różnych pojemnościach, którymi z powodzeniem można zasilać wszystkie elektronarzędzia i urządzenia ogrodowe firmy MAKITA z linii 18V lub 2x18V, których moc jest porównywalna z mocą narzędzi sieciowych. Wysoka moc akumulatorów oraz niski poziom samoczynnego rozładowania sprawiają, że to narzędzia wybierane przez najbardziej wymagających użytkowników. Czas pracy zależy głównie od pojemności akumulatora, dlatego warto wyposażyć się w dwie baterie i szybką ładowarkę.

Pilarki akumulatorowe nie wymagają stałego podłączenia do źródła prądu, dzięki akumulatorom są bardziej mobilne, co ułatwia pracę.

Z jednym akumulatorem, pasującym do wielu różnych narzędzi, zadbasz o swój ogród  od trawnika, aż po czubki drzew. Dzięki uniwersalności systemu i możliwości użycia akumulatorów do innych urządzeń, mamy możliwość pracy z ponad 320 narzędziami, nie tylko do ogrodu! W ofercie firmy MAKITA jest prawie 90 różnych modeli narzędzi akumulatorowych. Produkty są dostępne w kilku wersjach w zależności od dodatkowego wyposażenia. znajdziesz je u regionalnych dealerów na: https://www.makita.pl/dealerlocator.html

Bez spalin, bez hałasu i bez uciążliwego, plączącego się pod nogami kabla. Nigdy wcześniej praca w ogrodzie nie była taka łatwa i przyjemna! Wystarczy jeden akumulator litowo-jonowy 18V, by wykonać wszystkie prace na każdym z urządzeń ogrodowych (i nie tylko).


pilarki akumulatorowe do ogrodu MAKITA

Polecane modele

 1. PILARKA ŁAŃCUCHOWA DUC254Z
  Niewielka pilarka idealna do przycinania w ogrodzie. >>> Dowiedz się więcej
  Napięcie zasilania: 18 V, długość prowadnicy: 25 cm, waga: 2,8-3,3 kg.
 2. PILARKA ŁAŃCUCHOWA DUC353/355
  Dzięki dwóm akumulatorom działa znacznie dłużej i ma większą moc. >>> Dowiedz się więcej
  Napięcie zasilania: 2 x 18 V, długość prowadnicy: 35 cm, waga: 4,6-5,5 kg.
 3. PILARKA ŁAŃCUCHOWA DUC406 | NOWOŚĆ
  Duża moc i dłuższa prowadnica doskonale nadają się do cięższych prac w ogrodzie. >>> Dowiedz się więcej
  Napięcie zasilania: 2 x 18 V, długość prowadnicy: 40 cm, waga: 4,6-5,1 kg.

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą MAKITA. Pozostała szeroka oferta produktów dostępna jest na stronie www.makita.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Nowe treści
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 37, Sentencja nr:5
Tydzień 37, Sentencja nr:5
Kończymy zbiór warzyw ciepłolubnych, do których należą: dynia, ogórek, papryka czy pomidor.
Tydzień 37, Sentencja nr:4
Tydzień 37, Sentencja nr:4
Warto przegrabić murawę, a jeśli gleba jest zbita, trzeba przeprowadzić wertykulację (nacinanie) i aerację (napowietrzanie) trawnika.
Tydzień 37, Sentencja nr:3
Tydzień 37, Sentencja nr:3
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 37, Sentencja nr:2
Tydzień 37, Sentencja nr:2
Bardzo ważne jest, aby w sierpniu zakończyć nawożenie drzew i krzewów ogrodowych nawozami azotowymi. W przeciwnym razie gałązki mogą nie zdrewnieć przed nadejściem zimy.
Tydzień 37, Sentencja nr:1
Tydzień 37, Sentencja nr:1
Także we wrześniu pamiętajmy o pielęgnacji trawnika: regularnym strzyżeniu (na większej wysokości niż latem) i podlewaniu (w miarę potrzeby)
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu