Logo
Logo

Nawożenie milinu amerykańskiego: co zrobić żeby pięknie zakwitł?

Pytanie czytelnika: Mam w ogrodzie milin amerykański, który nie kwitnie. Dlaczego tak się dzieje? Czy to kwestia nawożenia? Proszę o podpowiedź, czym, kiedy i jak można nawozić milin.

Spis treści
Jak zapewnić dobre stanowisko? Jak nawozić milin, by pięknie kwitł?

Dlaczego milin amerykański nie kwitnie?

Milin amerykański (łac. Campsis radicans) to silnie rosnące pnącze wymagające słonecznego stanowiska i żyznej gleby. Możliwe że nie chce on kwitnąć, ponieważ nie ma takich warunków. Przede wszystkim postarajmy się umieścić roślinę w odpowiednim miejscu.

Jak zapewnić dobre stanowisko?

  • Jeśli to młody okaz to na jesieni trzeba go wykopać i przenieść w odpowiednie, dobrze nasłonecznione miejsce. Dołek na roślinę trzeba wypełnić odpowiednią ziemią – przepuszczalną, próchniczą, o pH 5,5-7,5.

  • Jeśli roślina jest starsza za duża na "przeprowadzkę" to trzeba jej wymienić górną warstwę ziemi na żyzną i postarać się usunąć rzeczy, które blokują do niej dostęp światła.

 

Jak nawozić milin, by pięknie kwitł?


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: 7monarda, Azahara MarcosDeLeon / AdobeStock, Bishnu Sarangi / Pixabay

Autor
Nawożenie milinu amerykańskiego: co zrobić żeby pięknie zakwitł?
Nawożenie milinu amerykańskiego: co zrobić żeby pięknie zakwitł?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Więcej na ten temat
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl