Logo
Logo
41
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Kompostowanie w workach | Sprawdź, jak je przyspieszyć!

W każdym ogrodzie powstaje sporo odpadów zielonych, które można przetworzyć w ekologiczny sposób na cenny nawóz dla roślin. Gdy na wyposażeniu ogrodu nie posiadamy kompostownika warto zdecydować się na kompostowanie w workach. Aby przyspieszyć kompostowanie, warto do resztek roślin dodać odpowiedni preparat. Aktywator do kompostu Trigger 4 przyspieszy czas kompostowania i skróci ten długi proces do kilku tygodni!

 

Co można kompostować w workach?

W każdym ogrodzie znajduje się mnóstwo odpadów powstających w związku z uprawą warzyw oraz owoców oraz resztek z kuchni. Wielu ogrodników często zastanawia się co zrobić z pędami i gałęziami pozostałymi po przycinaniu roślin, skoszoną trawą czy opadłymi liśćmi. Obowiązujące przepisy nie pozwalają bowiem na ich spalanie, a gminy odbierają zazwyczaj niewielkie ilości odpadów zielonych.

Doskonałym sposobem na ich przetwarzanie jest kompostowanie w workach foliowych. Pozwala ono na pozbycie się odpadów zielonych i jednocześnie pozyskanie wartościowego nawozu dla roślin.

Dlaczego warto robić kompost w workach?

Kompostowanie w workach posiada wiele zalet. Proces ten pozwala na pozbycie się odpadów w sposób ekologiczny oraz zgodny z prawem. Podczas kompostowania odpadów w workach deszcze nie wypłukują z kompostu cennych składników mineralnych, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych pryzm. Dzięki temu można uzyskać kompost wyjątkowo bogaty w składniki mineralne, które to są niezbędne dla prawidłowego wzrostu roślin.

Ponadto, dzięki kompostowaniu w workach nie musisz stawiać tradycyjnego kompostownika. Worki możesz ustawić w zacisznym miejscu ogrodu (np. wynieść za garaż lub szopę), a nawet trzymać na balkonie.

Jak zrobić kompost w workach?

Do kompostowania odpadów zielonych trzeba zawsze użyć grube i wytrzymałe worki foliowe. Należy je luźno napełnić odpadami a następnie zawiązać. Ważne jest, aby worki przedziurawić w kilku miejscach ostrym narzędziem. Wówczas do środka dostaje się tlen, a kompostowanie przebiega w prawidłowy sposób.

W celu uzyskania pełnowartościowej masy kompostowej warto pomieszać różne odpady (sprawdź jakie). Trzeba także pamiętać o tym, aby raz w miesiącu potrząsnąć workami i przestawić je do góry dnem. Dzięki temu zielona masa kompostuje się równomiernie.


TRIGGER-4 (100 g) + 2 worki kompostowe (80 l)
W zestawie znajdziesz preparat Trigger, który zawiera pożyteczne mikroorganizmy oraz enzymy przyspieszające procesy rozkładu materii organicznej, specjalne worki z otworami wentylacyjnymi do robienia w nich kompostu oraz dokładką instrukcję jak samemu stworzyć "worki kompostowe".
Przejdź do sklepu

Aktywator do kompostu Trigger 4 to błyskawiczne kompostowanie odpadów w workach!

Jak szybko przebiega kompostowanie po dodaniu aktywatora Trigger 4?
Silne działanie preparatu Trigger - 4 sprawia, że odpady po warzywach i owocach, obumarłe kwiaty zebrane z grządek, skoszona trawa czy opadłe z drzew jesienią liście kompostują się w bardzo krótkim czasie. Gotowy, w pełni dojrzały kompost można otrzymać już w ciągu miesiąca.

Jak skład ma Trigger 4?
Jest to możliwe poprzez dodanie biopreparatu do kompostowania Trigger-4. Proszek ten zawiera w swoim dobroczynne bakterie, enzymy oraz cenne składniki przyspieszające proces kompostowania.

Dlaczego warto stosować aktywator do kompostu?
Silne działanie preparatu Trigger - 4 sprawia, że odpady po warzywach i owocach, obumarłe kwiaty zebrane z grządek, skoszona trawa czy opadłe z drzew jesienią liście kompostują się w bardzo krótkim czasie. Działanie tego preparatu jest tak silne, że można go z powodzeniem stosować nie tylko podczas przygotowywania kompostu w przydomowym ogrodzie, lecz także do kompostowania śmieci na wysypiskach, biomasy w miejskich kompostowniach oraz wielu innych, trudnych do przekompostowania odpadków organicznych, tj: trociny, papier, drewno oraz odchody.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: CandlePhoto / Depositphotos
G.T.

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu