Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Tulipany z własnego ogrodu | Zbieraj szczęście do bukietów!

Kwiaty z własnego ogrodu są źródłem satysfakcji i dają odrobinę dodatkowej radości. Wiesz, że możesz się nimi zachwycać nawet wiosną? Cebulki kwiatowe to szansa na radość przez wiele tygodni, jeszcze przed nadejściem lata.

Spis treści
Jak wyhodować własne tulipany? Dlaczego tulipany to idealne kwiaty na bukiety?

Tulipany cięte z własnego ogrodu

Z utęsknieniem czekasz na lato i na moment, kiedy na stole pojawią się własnoręcznie zebrane kwiaty? Po co czekać? Wiosną też możesz to zrobić! Cebulki kwiatowe nie mają sobie równych. Stawiają czoła mrozom jakby nigdy nic, co sprawia, że są doskonałymi roślinami wczesnokwitnącymi. Rozpocznij sezon wcześniej i zacznij zbierać swoje kwiaty już w marcu.

Własny ogródek kwiatowy pełen tulipanów możesz stworzyć na kilka sposobów. Posadź cebulki tulipanów przed pierwszymi przymrozkami. Możesz je sadzić na rabatach lub w doniczkach. Posadź je na głębokości stanowiącej trzykrotność wysokości cebulki. Nie żałuj cebulek i posadź ich tak dużo, żeby później mieć co zrywać. Sadź je blisko siebie, ale uważaj, żeby się nie dotykały.

Oto tajemnica najpiękniejszych hortensji. Sprawdź pH gleby i poznaj sekret idealnego nawożenia
Przeczytaj także
Oto tajemnica najpiękniejszych hortensji. Sprawdź pH gleby i poznaj sekret idealnego nawożenia

Tulipany są idealne do bukietów

Kształt, kolor i zapach – cebulkom kwiatowym niczego nie brakuje. Największą sławą cieszą się tulipany. Występują we wszystkich kolorach, kształtach i rozmiarach. Do tego kwitną o różnych porach roku, więc możesz się nimi cieszyć przez dłuższy czas.

Przyniesienie do domu pierwszych tulipanów w sezonie to zawsze szczególny moment. Możesz udekorować skromnie, zaczynając od ładnego bukietu w ulubionym kolorze. Następnym razem wybierz zróżnicowany bukiet lub wiązankę składającą się z trzech bukietów. Tulipany są dostępne w wielu różnych kuszących kolorach i kształtach - od kwiatów o eleganckich konturach do stylowych, strzępiastych odmian. Od subtelnych i małych do dużych podwójnych tulipanów, które są bardzo podobne do peonii.

Oprócz tulipanów dostępnych jest wiele innych wiosennych kwiatów, które świetnie nadają się do zrywania, takich jak hiacynty i żonkile. Dają one natychmiastowe poczucie wiosny.

Tekst i zdjęcia: iBulb

Autor
Tulipany z własnego ogrodu | Zbieraj szczęście do bukietów!
Tulipany z własnego ogrodu | Zbieraj szczęście do bukietów!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)