Logo
Logo
11
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Tulipany w bukietach | Pomysły na wiosenne aranżacje

Jeśli wiosna nie nadchodzi wystarczająco szybko, zaproś ją do domu wraz z tulipanami. Te cudowne kwiaty znów są powszechnie dostępne! Ich olśniewające kolory sprawią, że w każdym pomieszczeniu natychmiast poczujesz powiew wiosny. Żegnaj zimowa szarugo, witaj wiosno! Od razu poczujesz się lepiej i poprawisz nastrój najbliższym.

 

Tulipany są niezwykle wszechstronne: można po prostu włożyć do wazonu duży bukiet w ulubionym kolorze lub stworzyć imponującą kompozycję, która wygląda jak naręcze dzikich kwiatów. Tulipany występują nie tylko w wielu różnych kolorach, ale także w wielu różnych kształtach. Sezon na tulipany trwa do końca maja, więc masz mnóstwo czasu, aby się nimi nacieszyć. A może zaskoczysz przyjaciół, sąsiadów lub najbliższych, obdarowując ich kolorowym bukietem tulipanów? To prezent, który każdemu sprawi ogromną radość!

Wazon pełen tulipanów nadaje wnętrzom wiosenny wygląd. Jeśli lubisz układać kwiaty, z tulipanami możesz zrobić w zasadzie wszystko.

  1. W oczekiwaniu na wiosnę możesz na przykład ozdobić stół, stawiając na nim wazon z żółtymi tulipanami i dodając zabawne akcenty.
  2. Możesz także ustawić obok siebie duży i mały wazon z tulipanami, aby stworzyć atrakcyjną kompozycję przyciągającą uwagę. Gdy nastanie słoneczna pogoda, poczujesz w domu prawdziwą wiosenną atmosferę.
Bukiet tulipanów - fot. iBulb
Fot. iBulb 
Bukiet tulipanów 

Gdzie najlepiej kupić tulipany? 

Wszyscy wiemy, jak ważne jest kupowanie lokalnych produktów – począwszy od sera po wino. Czy wiesz, że w pobliskich sklepach możesz kupić tulipany uprawiane w okolicy? Pochodzą one bezpośrednio od hodowcy, więc są wyjątkowo świeże. Oznacza to, że możesz się nimi cieszyć jeszcze dłużej. Dobrze jest także wiedzieć, że to, co kupujesz, wspiera lokalne firmy.

Jak przygotować tulipany do wazonu? 

Postaw bukiet tulipanów na biurku w domu lub w biurze. Zanim włożysz tulipany do wazonu, przytnij pod kątem ich łodyżki. W ten sposób będą prawidłowo pobierać wodę i dłużej zachowają świeżość.

Bukiety tulipanów - fot. iBulb
Fot. iBulb 
Bukiety tulipanów 

Więcej informacji na temat układania kwiatów i przydatnych porad można znaleźć na stronie www.ilsysays.com.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe iBulb 

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (9)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu