Logo
Logo

Bodziszki na rabacie | Sprawdź, które warto mieć!

Bodziszek (Geranium) będzie cię co roku zaskakiwał pięknymi kwiatami i jasnozielonymi liśćmi. Ta wieloletnia roślina jest niezwykle wszechstronna i warto sadzić ją na rabatach w ogrodzie. Wybierz kolorowe bodziszki, które doskonale prezentują się w kompozycjach z innymi kwiatami, a na dodatek przyciągają do siebie pożyteczne owady!

Spis treści
Dlaczego bodziszki warto sadzić na rabatach? Gdzie i w jakim towarzystwie bodziszki wyglądają najlepiej? Jak wyglądają kwiaty bodziszków? Gdzie jeszcze warto posadzić bodziszki?

Kolorowe bodziszki, które warto mieć!

Istnieją niezliczone odmiany bodziszka. Wybierz tę, która najlepiej poczuje się w Twoim ogrodzie, w zależności od tego, czy jest w nim dużo słońca, czy raczej panuje w nim cień. Z pewnością znajdziesz odpowiednią odmianę, która sprawdzi się w każdym miejscu w ogrodzie. Paleta kolorów również oferuje duży wybór: od bieli po jaskrawy róż, od delikatnych odcieni lila po ciemny fiolet.

Bodziszki można znaleźć w wielu ogrodach, zarówno tych naturalnych, jak i bardziej eleganckich czy nowoczesnych. Ta wytrzymała roślina jest bowiem niezwykle wszechstronna. Doskonale wygląda na kwiatowej rabacie solo lub w kompozycjach z innymi bylinami. Gdy tylko pojawią się kwiaty, możesz od razu cieszyć oczy ich kolorami. A jeśli zauważysz puste miejsce na rabacie, możesz je z łatwością wypełnić bodziszkiem. Bylina ta bez trudu wplecie się między inne rośliny, tworząc piękny obraz.

Jeśli przytniesz rośliny po pierwszym kwitnieniu, istnieje duża szansa, że ponownie zakwitną.

Kwiaty bodziszków przyciągają owady

Kwiaty bodziszka przyciągają motyle, pszczoły i trzmiele. To wielka radość widzieć, jak latają z kwiatka na kwiatek. Dzięki nim Twój ogród będzie nieustannie tętnił życiem! Te bujnie kwitnące rośliny pięknie komponują się z innymi bylinami, takimi jak trawy ozdobne czy jeżówki (Echinacea). Możesz ich także użyć jako rośliny okrywowe, na przykład wokół krzewów budlei (Buddleia)

Odmiany bodziszków - fot. iVerde 'Perennial Power'
Fot. iVerde 'Perennial Power'
1 - Geranium
2 - Geranium, Alchemilla 
3 - Geranium phaeum 'Little Boy' 
4 - Geranium

Wybierz bodziszki do ogrodu nie tylko na rabaty!

  • Bodziszek idealnie sprawdza się pod większymi krzewami i drzewami jako roślina okrywowa, zwłaszcza bodziszek korzeniasty (Geranium macrorrhizum). Szybko pokrywa ziemię, nie dając chwastom żadnych szans. 
  • Bodziszki doskonale rosną również w doniczkach i przydomowych ogrodach


Tekst i zdjęcia: iVerde 'Perennial Power' 

Autor
Bodziszki na rabacie | Sprawdź, które warto mieć!
Bodziszki na rabacie | Sprawdź, które warto mieć!
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl