Logo
Logo

Nawozy do ogórków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Uprawiane własnoręczne pyszne, zdrowe i dorodne warzywa to jedna z największych korzyści posiadania przydomowego ogrodu lub ogródka działkowego. Szczególną popularnością cieszą się ogórki, które wspaniale smakują świeże latem i doskonale nadają się na różnego rodzaju przetwory. Jednak, aby ich uprawa była udana, a plony obfite niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Ze względu na szczególne wymagania kluczem do sukcesu jest odpowiednie nawożenie. Jakie nawozy do ogórków wybierać i jak je stosować?

Spis treści
Dlaczego warto stosować nawozy do ogórków? Jak i kiedy stosować nawozy do ogórków? Jakie nawozy do ogórków wybierać? Polecane nawozy – sprawdź, gdzie kupić

Dlaczego warto stosować nawozy do ogórków?

Nawożenie ogórków jest niezbędne ze względu na ich płytki system korzeniowy, który sprawia, że roślina nie jest w stanie pobierać składników pokarmowych z głębszych warstw gleby. Regularne nawożenie dostarcza odpowiednich mikro i makroelementów, które zapewniają optymalny wzrost. Dodatkowo stosowanie dedykowanych środków poprawia kondycję rośliny, czyniąc ją bardziej odporną na czynniki zewnętrzne i choroby. Nawozy do ogórków wpływają również pozytywnie na ilość i jakość uzyskanych plonów.

Jak i kiedy stosować nawozy do ogórków?

  • Pierwsze nawożenie najlepiej przeprowadzić około 2 tygodnie przed wysiewem.
  • W trakcie rozrostu roślin warto jeszcze dwa razy zasilić glebę.
  • Dodatkowo nawóz np. obornik granulowany można zastosować też jesienią, aby użyźnić podłoże i przygotować je do kolejnego sezonu.

Jakie nawozy do ogórków wybierać?

Nawożąc warzywa i owoce, należy zwracać szczególną uwagę na kość wybieranych preparatów tak, aby na pewno nie były one szkodliwe dla człowieka. Mogą to być zarówno nawozy naturalne (np. biohumus, kompost, obornik), jak i mineralne.

W pierwszym okresie wzrost ogórków jest bardzo intensywny – szybko się rozrastają i powstaje wiele nowych liści, do czego potrzebny jest azot. Dlatego wiosną najlepiej wybierać wieloskładnikowe nawozy o dużej zawartości azotu. Do nawożenia można wybierać nawozy uniwersalne lub te przygotowane specjalnie do uprawy warzyw i owoców, które uzupełnią podłoże w niezbędne składniki pokarmowe.

Najlepsze nawozy do ogórków

Istnieje też szereg nawozów specjalistycznych przygotowanych z myślą o warzywach ciepłolubnych, takich jak pomidory i oczywiście ogórki:

Nawóz do pomidorów i ogórków Target. Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz do pomidorów i ogórków z mikroelementami – 1 kg | Target
Nawóz granulowany do pomidorów z mikroskładnikami, jest nawozem WE typu NPK, zawierającym podstawowe składniki pokarmowe oraz mikroskładniki. Zapewnia obfite owocowanie i wyższą odporność roślin.
KUP ONLINE
Nawóz Ekologiczny Do Pomidorów, Ogórków i Ziół
Nawóz Ekologiczny Do Pomidorów, Ogórków i Ziół – 1 l | Target Natural
Płynny nawóz ekologiczny do pomidorów, ogórków i ziół to całkowicie organiczny produkt polecany przy ekologicznej uprawie warzyw. Substancje organiczne w nim zawarte są wyłącznie pochodzenia roślinnego, pozyskiwane są z produkcji żywności oraz paszy.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Pavel Timanov/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do ogórków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do ogórków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (8)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl