Kompleks mieszkaniowy składa się z dwóch rzędów budynków stojących naprzeciw siebie, które oddziela teren o szerokości 20m i długości 92m. Wąska przestrzeń między blokami zdeterminowała projekt zieleni osiedlowej, który koncentrował się na stworzeniu ciekawych widoków z okien oraz zaspokojeniu różnych potrzeb mieszkańców.
Na całej długości wijącego się chodnika zaplanowano drewniane placyki z ławkami. Zostały one odgrodzone żywopłotem w celu stworzenia większej intymności oraz zasłonięcia sąsiadujących okien.
Na końcu promenady znajduje się plac zabaw dla dzieci. Brak w nim tradycyjnych zabawek, w celu pobudzania dziecięcej wyobraźni. Do dyspozycji mają jedynie "ślimaka", który swym kształtem wpisuje się w całe założenie, a jednocześnie daje duże możliwości zabawy.
Podążając za światowymi trendami w projektowaniu, które to zapraszają zwierzęta do miast, zastosowano rośliny przyciągające ptaki oraz owady.
● Nie przegap: Warsaw Garden Expo 2025 – to tu 18-20 lutego spotkają się miłośnicy roślin i profesjonaliści
Wzdłuż chodnika ciągnie się rabata z traw ozdobnych oraz kolorowych i pachnących bylin, żywopłot wykonany jest z porzeczki alpejskiej (Ribes alpinum 'Schmidt'), drzewa to jarzębiny (Sorbus xarnoldiana 'Coral Pink'), które dadzą zimą pożywienie ptakom, a mieszkańcom rozrywkę z patrzenia na nie lepszą niż telewizor.
Na projektowanej przestrzeni celowo zrezygnowano z trawnika, który to wymaga dużych nakładów pracy. Dzięki temu przestrzeń jest czysta, zadbana i łatwa w pielęgnacji.
|
Autorem projektu jest Bogumiła Bulga, Studio B |