Logo
Logo

Projekt ogrodu z trawami

Trawy to jedne z najpopularniejszych roślin, które zdobyły serca wielu miłośników ogrodnictwa. Nic dziwnego, że niemal każdy chce mieć je w swoim ogrodzie – mają piękny, dekoracyjny pokrój i w dodatku nie są zbyt skomplikowane w uprawie. Jak w takim razie samodzielnie stworzyć projekt ogrodu z trawami? To całkiem proste z naszym modułem od GardenPuzzle! 

Spis treści
Jak stworzyć projekt ogrodu z trawami? Poznaj podstawowe zasady! Jakie rośliny do ogrodu z trawami? Inspirujące pomysły na projekt ogrodu z trawami

Projekt ogrodu z trawami to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie spójność, elegancję i chcą cieszyć się ogrodem ozdobnym przez cały rok. Trawy sprawdzą się zarówno w ogrodzie w stylu wiejskim, jak i nowoczesnym, zadowolą wyrafinowanych minimalistów i fanów sielskich klimatów. 

Jak stworzyć projekt ogrodu z trawami?

Projekt ogrodu z trawami możecie stworzyć przy wykorzystaniu modułu do projektowania od GardenPuzzle, który znajdziecie w zakładce PROJEKTOWANIE OGRODU. Jeśli chcielibyście zaplanować aranżację swojego zielonego zakątka, zajrzyjcie tam koniecznie! W aplikacji możecie zmienić tło projektu na zdjęcie swojego ogrodu. Wystarczy, że w menu wybierzecie polecenie "Zmień tło". Później zostaje już tylko dobra zabawa z wyborem roślin i wyposażenia! 

Projekt ogrodu z trawami
Zdjęcie wykorzystane w projekcie: krooogle / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle
Nasz projekt jest idealny dla fanów nowoczesności i prostoty. Trawy ozdobne posadzone w prostokątnych donicach sprawiają, że przestrzeń jest uporządkowana. Przełamanie drewnianej nawierzchni strefami z białym kruszywem i płytami betonowymi optycznie wydłuża perspektywę i dodaje lekkości. 

Ogród z trawami sprawdzi się w ogrodzie minimalistycznym, gdzie najważniejsza jest geometria i oszczędność środków wyrazu, jak i w tym rustykalnym, wiejskim, w którym możemy pozwolić sobie na więcej swobody i bogactwo kolorów. Trawy to jedne z ulubionych roślin sławnego projektanta ogrodów Pieta Oudolfa, więc jest kim się zainspirować! 

Rośliny użyte w projekcie ogrodu z trawami

  1. Trawa pampasowa
  2. Rozplenica japońska
  3. Turzyca lisia 
  4. Miskant cukrowy 'Zebrinus'

Inspirujące pomysły na projekt ogrodu z trawami

Tekst: Katarzyna Augustyniak, zdjęcie wykorzystane w projekcie: krooogle / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle

Autor
Projekt ogrodu z trawami
Projekt ogrodu z trawami
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (8)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl