Oczko wodne na planie koła

Inspiracją dla kącika wypoczynkowego było koło. Centralnym elementem tego planu jest zbiornik wodny, który został lekko wyniesiony ponad poziom nawierzchni. W zbiorniku królować będą pełne klasycznego piękna grzybienie.

Posłuchaj
00:00

Kącik wypoczynkowy z oczkiem wodnym

Inspiracją dla kącika wypoczynkowego było koło. Centralnym elementem tego projektu ogrodu jest zbiornik wodny, który został lekko wyniesiony ponad poziom nawierzchni. W zbiorniku królować będą pełne klasycznego piękna grzybienie (4, 5).

Do kącika wypoczynkowego dochodzi się ścieżką z podkładów kolejowych. Nieznacznie zachodzi ona na obramowanie oczka wodnego. W nawierzchni element drewna powtarza się również wokół geometrycznego stawu, gdzie w jednakowych odstępach rozmieszczono pasy okrąglaków.

Naprzeciwko ścieżki, po drugiej stronie stawu, stanie drewniana ławka. Z trzech stron otoczy ją ściana geometrycznie przycinanego na wysokość około 100 cm bukszpanu (2). Południowo-zachodnią część kącika ozdobi grupa kaliny japońskiej (3), latem długo obsypana pachnącym, białym kwieciem.

Rośliny wykorzystane w projekcie:

  • Jarząb pospolity Sorbus aucuparia (1)
  • Bukszpan wieczniezielony Buxus sempervirens (2)
  • Kalina japońska Viburnum picatum 'Sterile' (3)
  • Grzybień Nymphaea 'Virgin' (4)
  • Grzybień Nymphaea sp. (5)
  • Rogownica Raciborskiego Cerastium tatare (6)
  • Rdest pokrewny Bistora affinis 'Superbum' (7)
  • Zawciąg nadmorski Armeria maritima(8)
Kalina japońska Grzybień Rdest pokrewny
Kalina japońska Viburnum
picatum 'Sterile'
Grzybień Nymphaea 'Virgin' Rdest pokrewny Bistora affinis
'Superbum'

źródło i fot.: arch. Budujemy Dom


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Obserwuj
Autor
Architekci i projektanci krajobrazu Architekci i projektanci krajobrazu

Profesjonalni architekci krajobrazu dzielą się swoimi projektami, ich realizacją i aranżacją.

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych – czyli jaka? Zwróć uwagę na te składniki
Treści naszych partnerów
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa.
Przeczytaj także
Jak i kiedy sadzić iglaki? | Praktyczne porady Sadzenie tui na żywopłot | Sprawdź, jak to zrobić bez błędów! Sadzenie róż: jak, gdzie i kiedy? | Jak to zrobić, by pięknie kwitły? Wiosenne sadzenie drzew i krzewów | Z odkrytym korzeniem, w pojemnikach i balotowane
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści