Jeżówka (Echinacea) odmiana 'Cheyenne Spirit' to bylina z rodziny astrowatych (Asteraceae). Pochodzi ze wschodnich terenów Ameryki Północnej.

Rośliny te osiągają wysokość do 60-80 cm i wytwarzają kępę ciemnozielonych liści o jajowatym lub lancetowatym kształcie, ząbkowanych brzegach i wyrazistym unerwieniu.

Jeżówki kwitną od lipca do września. Odmiana 'Cheyenne Spirit' wyróżnia się swoimi kwiatami, które występują aż w siedmiu kolorach! Znajdziemy tu rośliny w kolorach białym, kremowym, żółtym, łososiowym, pomarańczowym, czerwonym, purpurowym lub bordowym.

Wymagania i uprawa

Jeżówka 'Cheyenne Spirit' nie różni się wymaganiami od innych jeżówek. Jest byliną bardzo tolerancyjną. Najlepiej rośnie na podłożu żyznym, umiarkowanie wilgotnym i stanowiskach słonecznych.

Zastosowanie

Jeżówkę 'Cheyenne Spirit' dobrze sadzić na rabatach. Często zestawia się ją z wrzosami i rudbekiami. Jest gatunkiem, który bardzo dobrze się prezentuje w grupach i w donicach. To również idealne rośliny na bukiety.

Ciekawostki

Jeżówka 'Cheyenne Spirit' została zgłoszona do Konkursu Roślin Nowości 2013 na Międzynarodowej Wystawie "Zieleń to Życie" przez Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK Dariusz Panek.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia: F. D. Richards/CC BY-SA 2.0/Flickr, wallygrom/CC BY-SA 2.0/"Echinacea 'Cheyenne Spirit' mixed", karen_hine/Public Domain Mark 1.0/Flickr