Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Okazje

Carol: Oszczędzaj wodę w ogrodzie

Dowiedz się, jak ograniczyć zużycie wody bez szkody dla ogrodu – nawet w czasie upałów – wykorzystując wskazówki i rośliny zalecane przez Carol Klein.

Woda jest naszym najcenniejszym zasobem i wszyscy powinniśmy używać jej rozsądnie. W ciągle rozwijającym się świecie przywykliśmy do myśli, że mamy do niej nieograniczone prawo – dlaczego nie moglibyśmy używać jej bez ograniczeń? Jednak w wielu częściach świata wody nie wystarcza nawet dla ludzi i ich zwierząt, a co dopiero do podlewania roślin.

Nawet u nas w Wielkiej Brytanii wody zaczyna czasami brakować i nigdy nie powinno się jej marnować. Jesteśmy zobowiązani do oszczędzania i efektywnego wykorzystywania wody, szczególnie jeśli chodzi o luksusową możliwość podlewania ogrodów. W coraz większej liczbie domów zużycie wody odmierzają liczniki, stanowiące dodatkową zachętę do ograniczenia jej zużycia.

Różnice w warunkach panujących na suchszym południu Wielkiej Brytanii i bardziej mokrym wschodzie zawsze były wyraźnie widoczne. Dużo mówi się też o zmianach klimatycznych i skutkach, jakie przyniosą dla pogody. Dla tych, którzy w ostatnich latach doświadczyli powodzi, oszczędzanie wody może się wydawać co najmniej nieistotne, a w ostateczności niedorzeczne. Niemniej prawdopodobnie w najbliższych latach wielu z nas dotkną okresowe susze. Jak zatem się na nie przygotować?

Na możliwości ogrodu do poradzenia sobie z suszą wpływa nie tylko pogoda, ale również lokalne ukształtowanie terenu, gleba i jej przepuszczalność. Przede wszystkim jednak to rośliny, które wybierzemy, będą miały największy wpływ na oszczędność wody...

Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Polska Lipiec-Sierpień 2017

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska luty 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!