Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Carol: Oszczędzaj wodę w ogrodzie

Dowiedz się, jak ograniczyć zużycie wody bez szkody dla ogrodu – nawet w czasie upałów – wykorzystując wskazówki i rośliny zalecane przez Carol Klein.

Woda jest naszym najcenniejszym zasobem i wszyscy powinniśmy używać jej rozsądnie. W ciągle rozwijającym się świecie przywykliśmy do myśli, że mamy do niej nieograniczone prawo – dlaczego nie moglibyśmy używać jej bez ograniczeń? Jednak w wielu częściach świata wody nie wystarcza nawet dla ludzi i ich zwierząt, a co dopiero do podlewania roślin.

Nawet u nas w Wielkiej Brytanii wody zaczyna czasami brakować i nigdy nie powinno się jej marnować. Jesteśmy zobowiązani do oszczędzania i efektywnego wykorzystywania wody, szczególnie jeśli chodzi o luksusową możliwość podlewania ogrodów. W coraz większej liczbie domów zużycie wody odmierzają liczniki, stanowiące dodatkową zachętę do ograniczenia jej zużycia.

Różnice w warunkach panujących na suchszym południu Wielkiej Brytanii i bardziej mokrym wschodzie zawsze były wyraźnie widoczne. Dużo mówi się też o zmianach klimatycznych i skutkach, jakie przyniosą dla pogody. Dla tych, którzy w ostatnich latach doświadczyli powodzi, oszczędzanie wody może się wydawać co najmniej nieistotne, a w ostateczności niedorzeczne. Niemniej prawdopodobnie w najbliższych latach wielu z nas dotkną okresowe susze. Jak zatem się na nie przygotować?

Na możliwości ogrodu do poradzenia sobie z suszą wpływa nie tylko pogoda, ale również lokalne ukształtowanie terenu, gleba i jej przepuszczalność. Przede wszystkim jednak to rośliny, które wybierzemy, będą miały największy wpływ na oszczędność wody...

Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Polska Lipiec-Sierpień 2017

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!