Logo
Logo

Herbata z miłorzębu | Jak przygotować napar? Dlaczego warto pić?

Spróbuj herbaty z suszonych liści miłorzębu! To niezwykłe drzewo jest źródłem zdrowia. Dowiedz się, jakie ma właściwości zdrowotne i dlaczego warto ją pić. Przygotowanie naparu z miłorzębu jest bardzo łatwe – sprawdź, jak to zrobić!

Herbata / napar z miłorzębu

Miłorząb japoński w rzeczywistości jest wieloletnią rośliną, która występuje przede wszystkim na górskich terenach Chin. Herbata z miłorzębu odznacza się niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi, które są doceniane od bardzo wielu lat. Nie bez powodu uważa się, że jest magicznym eliksirem młodości. Odznacza się delikatnie słodkim smakiem.

Co zawiera?

Jest przede wszystkim źródłem flawonoidów, które skutecznie obniżają ciśnienie krwi, wpływają na świetną kondycję naczyń krwionośnych i zapobiegają chorobie miażdżycowej. W miłorzębie znajdują się również biflawony, laktony terpenowe, steroidy oraz witaminy E i C. Taki skład sprawia, że miłorząb jest produktem o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych.

Jak przygotować herbatkę? Przepis na napar z miłorzębu

Przygotowanie naparu z miłorzębu jest niezwykle proste. Wystarczy łyżkę wysuszonych i sproszkowanych liści zalać gorącą wodą, a następnie odczekać dwadzieścia minut. Taki napar doskonale komponuje się z dodatkiem odrobimy cytryny i z miodem. Bardzo ważnym jest, aby nie przesadzać z ilością miłorzębu. Zaleca się picie herbaty na bazie miłorzębu maksymalnie dwa razy w ciągu dnia. Kobiety w ciąży i osoby borykające się z problemami krążenia nie powinny sięgać po napar. 

Właściwości zdrowotne | Dlaczego warto pić?

  • Regularne picie naparu w takiej postaci pozwala znacząco zredukować ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych, miażdżycy i wielu innych poważnych dolegliwości.
  • Dzięki elementom antyoksydacyjnym miłorząb skutecznie wyhamowuje procesy starzenia, pozwalając skórze zachować młody wygląd.
  • Badania wykazały, że ta niepozorna roślina wpływa na właściwy poziom cholesterolu i usprawnia przepływ krwi.
  • Lekarze zalecają picie naparu na bazie miłorzębu również ze względu na fakt, że doskonale radzą sobie z oczyszczaniem organizmu z wszelakich toksyn oraz niwelowaniem stanów zapalnych.
  • Jest doskonałą propozycją dla osób, które pragną wzmocnić swój układ odpornościowy oraz dla mężczyzn, którzy chcą poprawić potencję.
  • Napar z miłorzębu doskonale wpływa na poprawę koncentracji. Warto również podkreślić, że jest on zalecany osobom zmagającym się ze stanami depresyjnymi.
Suszone liście miłorzębu (Ginkgo bilobae Folium) kupuj tylko w sprawdzonych sklepach zielarskich lub w aptece. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Stosowanie niektórych ziół, zwłaszcza gdy przyjmujesz inne leki, może być niebezpieczne!


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: aaron007 / Depositphotos

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu