Logo
Logo

Jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży | DIY

Gorące barwy owoców warto wykorzystać do tworzenia jesiennych ozdób. Które rośliny obdarzą nas materiałem na prosty w wykonaniu jesienny wieniec? Już pod koniec sierpnia czerwone owoce znajdziemy na krzewach dzikich róż. Do tego możemy dobrać nieco mniejsze owoce głogu. Jeszcze tylko kilka gałązek gipsówki i już jest baza do pięknej dekoracji! Zobacz, jak ławo ją zrobić!

Ciepłe barwy świetnie się sprawdzają w jesiennych dekoracjach. Ożywiają wnętrza naszych domów pod koniec sezonu, napełniają je radością i dodają nam energii, gdy na dworze coraz wcześniej robi się ciemno, a temperatury nie zachęcają do wyjścia do ogrodu.

Jednymi z najprostszych do wykonania dekoracji są jesienne wieńce. Przymocowane drutem do wianka lub umieszczone w piance florystycznej elementy roślinne łatwo jest rozmieścić symetrycznie, po okręgu. Jesienny wieniec można powiesić na ścianie, położyć nad kominkiem w salonie lub położyć na stole albo komodzie. Idealnie nadaje się też do dekoracji drzwi wejściowych do domu.

 
 

Jak zrobić jesienny wieniec z owocami z ogrodu? Krok po kroku

jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży DIY fot. agneskantaruk Depositphotos -potrzebne materiały
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
Materiały na jesienny wieniec
Do zrobienia jesiennego wieńca trzeba przygotować: ring florystyczny (gąbka florystyczna na podstawce), owoce dzikiej róży na szypułkach (nie wszystkie muszą być idealnie czerwone, niektóre mogą mieć barwę pomarańczową lub nawet żółtą), owoce głogu na szypułkach, kwiatostany gipsówki, drut florystyczny na szpulce, sekator.
jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży DIY fot. agneskantaruk Depositphotos krok 1
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 1
Przytnij szypułki, na których trzymają się owoce, mniej więcej na długość 3-5 cm (zależnie od grubości gąbki na ringu). Następnie powtykaj w gąbkę duże owoce dzikiej róży, a pomiędzy nimi wetknij mniejsze owoce głogu. Staraj się, by owoce stykały się ze sobą i nie było widać znajdującej się pod nimi gąbki. Dla urozmaicenia pomiędzy owoce w niektórych miejscach umieść gałązki gipsówki.
jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży DIY fot. agneskantaruk Depositphotos krok 2
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 2
Gotowy jesienny wieniec zawieś na ścianie za pomocą cienkiego, zielonego drutu florystycznego. Po pewnym czasie owoce lekko przyschną, więc wieniec może wymagać uzupełnienia. Wówczas dołóż do niego świeżych owoców lub wymień wszystkie na nowe, na przykład o innej barwie.

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe agneskantaruk/Depositphotos

Autor
Jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży | DIY
Jesienny wieniec z owoców głogu i dzikiej róży | DIY
Małgorzata Wójcik

Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-dom_i_balkon_pomysly_na_dekoracje
NAJNOWSZE TREŚCI